Recent Articles

PD është shfaqur sot shumë e shqetësuar për dëmin që sipas saj do t’i shkaktohet biznesit nga ndërhyrja në kontrollit të faturimit dhe gjurmimit të pagesave...
Në 2020 do të zhvillohet censusi i radhës në Shqipëri, ndërkohë INSTAT ka nisur punën që tani për të hartuar pyetësorin. Në një intervistë për Televizionin...
Sep 19, 2018    0
Një ditë më parë në një status që shoqëroi nisjen e kalimit me pagesë në Rrugën e Kombit kryeministri Edi Rama lajmëroi për vënien së shpejti në punë të...
Sep 18, 2018    0
Lulzim Basha e ka rritur shumë pazarin. Kur themi pazarin, e kemi fjalën pazarin me enturazhin e Edi Ramës ndaj të cilit sot po preson në harmoni me pakënaqësinë shoqërore ndaj kësaj qeverisjeje. Por z. Basha në vend se të katalizojë pakënaqësinë, shërben si zjarrfikës. Ai ka premtuar sot diçka që...
Vendimi i Partisë Demokratike për të mos qenë e pranishme në sallën e Kuvendit gjatë shqyrtimit të dekretit të Metës për Teatrin, ka vënë në pikëpyetje rolin e...
Sep 20, 2018    0
Ambasadori amerikan në Beograd, Kajll Skot gjatë një konference në Beograd për sfidat e sigurisë në Ballkanin Perëndimor u deklarua pro një marrëveshje...
Sep 20, 2018    0
Aurel Plasari
Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri” etj.? Miqtë arkitektë nuk kanë përse ngrysen për këtë çështje të shtuar kështu: do të mjaftonte të lexohen Kujtimet e “arkitektit brilant” gjerman Albert...
Prof. Dr. Ilia TELO - Kryetar i Shoqatës Shqiptare të Demografëve
Sep 18, 2018    1
Jakup Krasniqi - ish-kryetar i Kuvendit të Kosovës
Sep 17, 2018    1
Gideon Levy
Sep 16, 2018    1
Hashim Thaçi - President i Republikës së Kosovës
Sep 16, 2018    0
Veton Surroi
Sep 14, 2018    0
Hashim Thaçi, president i Kosovës, mbrohet me popullin. Ai thotë se për marrëveshjen me Serbinë do të ketë referendum. Për kufijtë e Kosovës do të votohet. Edi Rama, kryeministër i Shqipërisë, mbrohet edhe ai me popullin. Dhe mbrohet me popullin edhe kur flet për çështje që janë verifikuar me shkelje serizoe të Kushtetutës. Dje në intervistë për “Opinion” ai tha se për Teatrin “do na gjykojë populli”. “Ne kemi...
Sep 16, 2018    0
Elon Musk mund të ketë folur disa herë rreth planeve të tij për të ndërtuar një...
Sep 02, 2018    0
Shkenca e mjekësisë ka bërë një tjetër hap përpara në trajtimin dhe...
Aug 22, 2018    0
Pjesa më e vjetër dhe më e dendur e akullit të Arktikut ka nisur të thuhet....
Sep 22, 2018    0
Shumë persona u vranë dhe dhjetëra të tjerë u plagosën  pas të shtënave...
Sep 21, 2018    0
Opozita konservatore maqedonase do të votojë ndryshimet kushtetuese që rrjedhin...
Sep 21, 2018    0
Gazeta serbe “Blic” shkruan se veprimi i Gjykatës Speciale që do të hetojë...
Politika ka dështuar deri tani që të miratojë në parlament draftligjin për statusin e gjyqtarëve dhe prokurorëve, që i hap rrugë shkollës së magjistraturës për...
Robert Thomanikaj
Sep 21, 2018    2
Para dy-tre javësh mua më vdiq plaka. Miri - më fal që nuk jam mësuar akoma...
Arben Demo
Jun 20, 2018    0
Dy aspekte të debatit Do desha ta ndaj çështjen e teatrit në dy aspekte:...
Gëzim Mekuli
Jun 06, 2018    2
Gazetaria shqipe është dogmatike. Gazetaria politike shqipe është e sëmurë. Ajo...
Ilir Mborja
Jun 04, 2018    1
Tregojnë se dikur, diku në një cep të Ilirisë së Poshtëme, rasti e kishte...
Del në dritë një gjetje e rëndësishme. E zbuluar në Arkivat e Shoqërisë Mbretërore të Shkencave në Britani, ajo është letra origjinale me anë të së cilës...