Shpipëri Hesapi

Protagonist Kazani pa shkëputje nga puna

Postuar në 19 Tetor, 2018 10:58

Është bërë shumë e vështirë të marrësh seriozisht kryeministrin e këtij vendi. Nuk është hera e parë që ndodh kjo. Sali Berisha nga mesi i qeverisjes së dytë e mbushte ligjërimin e vet me arrorët dhe ullirin, ndërkohë që në vend ndodhnin ngjarje të rënda. Mënyra e vetme për të bërë diversion. 

Kryeministri i sotshëm po do të marrë rolin e gaztorit sepse ka halle të njëjta: nuk dihet si e qysh është ngatërruar me këmbët e veta në çështjet “Xhisiela” dhe “Babale”, që janë manifest I kësaj bashkëqeverisjeje me krimin. Dikush mund ta quajë shpifje këtë, por ky tanimë është fakt. 

Rilindjen e kërcënojnë por nuk bëzan

Postuar në 18 Tetor, 2018 15:10

Kryetari i Komisionit Parlamentar të Ekonomisë, Erjon Braçe ankohej dje në rrjetet e sociale se e kërcënojnë nga burgu për shkaqe të ndryshimeve ligjore me bixhozin. Sot këtë ankesë e ka përsëritur kryeministri Edi Rama që tha në Parlament:

Jam shumë i keqardhur që një pjesë e deputetëve, dhe posaçërisht deputetët e Komisionit të Financave dhe të Ekonomisë, janë kthyer në një shënjestër të e një sulmi vulgar, të orkestruar nga burgu 313

E beson vallë Taulanti se është aq i mirë sa shkruajnë disa media?

Postuar në 18 Tetor, 2018 13:28

Absurdi i një pjese të medias shqiptare, shërbimi i saj si prej skllavi ndaj politikë po thyen çdo kufi. Sot në disa faqe është shërbyer një paçavure që merr në mbrojtje me “logjikë” primati Taulant Ballën e Partisë Socialiste. I cili ka përfituar statusin e politikanit të privilegjuar dhe të njeriut me peshë e që pikërisht për këto arsye po sulmohet.

Shkas për këto sqarime servile është bërë pyetja e qarkulluar këto ditë se përse nuk sulmohet apo është sulmuar në këtë mënyrë Pandeli Majko, apo ta zëmë Musa Ulqini?

Check-Up i sforcuar, gjoba mjekëve që s’kapin normën

Postuar në 17 Tetor, 2018 10:14

Mjekëve të familjes u është vënë një normë për të përmbushur në planin e check up-it, në të kundërt ata gjobiten. Vetë mjekët pohojnë pwr emisionin ivestigativ “Stop” se kjo është e shkruar në kontratat e punës dhe mosplotësimi i normës u rrezikon madje edhe vendin e punës.

Mjekja 1 - E kemi domethënë një ligj, që duhet…

Gazetari –Wshtë i detyrueshëm?

 Gazetari –Nuk është e detyrueshme. Kjo nuk është e detyrueshme për pacientin?

Mjekja 1 Ne nuk i detyrojmë në asnjë moment, të bëjnë check up-in, pavarësisht se ne me ligj e kemi që duhet?

Arjanët e Tiranës, Iliri, Edi - nga teritali te mondaniteti "ekonomik" i socialistëve

Postuar në 15 Tetor, 2018 00:03

Kryeministri Edi Rama ka përgatitur i pari padinë për shpifje. Sipas një mesazhi në Twitter Rama do padisë Berishën, i cili përmes një statusi në Facebook ka shkruajtur si mesazh të një qytetari dixhital se Rama blen 23 mijë dollarë këmisha në Neë York në një dorë. Kryeministri zbulon se ai i qep këmishat dhe rrobat e veta te një rrobaqepës në Tiranë:

Hugo Bossi im quhet Arjan, qepja si në Nju Jork, çmimi si në Tiranë

Varianti i ri për 14 shtatorin: Telefonatën nga ShBA e porositi vetë Berisha

Postuar në 13 Tetor, 2018 08:19

Ja një fragment debati në studiot televizive ku siç ndodh rëndom, nga analiza “muhabeti ka rënë” te ngjarjet e së shkuarës. Konkretisht te 14 shtatori 1998: 

Fatos Klosi: Berisha bëri edhe 14 shtatorin e 1998. Por e mori një shqiptar nga Teksasi që fliste anglisht. Dhe i thotë, mirë more por çfarë do bësh nesër? I tha tërhiqu, dhe Berisha u tërhoq,  u zmbraps.

Laboratori misterioz anglez demaskon Babalen dhe parodistët e hashashit

Postuar në 06 Tetor, 2018 15:29

Mediat raportojnë se Prokuroria e Krimeve të Rënda kanë ngritur akuzë për Albert Veliun, njohur si Babalja dhe dy shtetas të tjerë, konkretisht Fredi Alizoti dhe gazetarin Jetmir Olldashi. 

Top-Channel raporton se akuza është për kallëzim të rremë dhe sipas analizës së “laboratorit anglez”, Babalja ka mashtruar me akuzat për trafik droge për vëllanë e ministrit Xhafa, Agron Xhafa. 
Nuk është e qartë se kush është ky laborator anglez, ndërkohë që thuhet se zërin e Agron Xhafës e ka imituar shtetasi Alizoti që del në skenë si pjesë e trios së parodistëve të hashashit. 

Po afrojnë zgjedhjet/Të njohim variantin siçilian të dëshmisë së penalitetit

Postuar në 05 Tetor, 2018 22:43

E mbani mend  kryeministrin Edi Rama kur deklaronte se për deputetët e vet që po dilnin se ishin njerëz të krimit, lante duart e thoshte se “kur kandiduan u kërkuam dëshminë e penalitetit”? Nëse jo, shihni videon e mëposhtme sa për të rifreskuar kujtesën.

Prishi Teatrin, stadiumin, Gardën, mori edhe kullat dhe tani shpall sërish Qendrën Historike të Tiranës

Postuar në 03 Tetor, 2018 22:30

Pasi  miratoi ligjin e prishjes së Teatrit Kombëtar dhe ndërtimin aty të 6 kullave në pronë publike dhe pasi shkatërroi sheshin “Skënderbej”, kryeministri ka vendosur të shpallë qendrën historike të Tiranës dhe zonën mbrojtëse të saj. 

Vendimi është marrë sot në mbledhjen e qeverisë dhe ai formalisht është propozuar nga kukulla - ministre e Kulturës. 

Majlinda si zgjidhëse e halleve tona

Postuar në 01 Tetor, 2018 18:49

Diçka e rëndësishme pritet të ndodhë me Shqipërinë dhe opozitën. Nga e dimë ne këtë gjë? E kemi të thjeshtë përgjigjen: mediat e pushtetit kanë nisur të riqarkullojnë fjalët e mençura dhe fytyrën e Majlinda Bregut.

Pages

Subscribe to RSS - Shpipëri Hesapi