lulzim basha

Kreu i PD-së: 400 milionë euro do paguhen në 20 vjet për incineratorët e mbetjeve

Postuar në 27 Nëntor, 2017 14:16

Prononcimi i kreut të PD-së, Lulzim Basha sot për çështjen e djegësve të mbetjeve:

“Teser” opozitari për Lulzim Bashën nga Gramoz Ruçi

Postuar në 05 Tetor, 2017 12:03

Lulzim Basha është përjashtuar sot nga punimet e seancës plenare të Parlamentit për shkelje të Rregullores. Në materialet video që u shpërndanë, tregohet Basha që kërkon me këmbëngulje mbledhjen e Konferencës së Kryetarëve për të diskutuar reformën zgjedhore, futjen e saj në rend të ditës, pas kërkesës për debat që sipas tij, ka depozituar opozita. Kreu i seancës. Gramoz Ruçi, ka refuzuar kërkesën duke argumentuar se Konferenca e Kryetarëve nuk ka atribute mbi një seancë që ka nisur. Por ky është vetëm aspekti teknik i përballjes që çoi në përjashtimin e inskenuar të Bashës.

Fitoi me votat e Hysni Milloshit, sot propozon ndalimin e fotografisë së Enverit

Postuar në 18 Shtator, 2017 13:39

Lulzim Bashën, kryetarin e Partisë Demokratike e shqetëson portreti i Enver Hoxhës. Ditët ndjekin njëra – tjetrën dhe ato tregohen bujare me një njeri që nuk ka se çfarë të thotë më veçse të vazhdojë sikur nuk kupton dhe shikon për të mbajtur gjallë pazarin me Edi Ramën. Sot Basha, një ndjekës mesa duket i rregullt i televizionit, doli dhe u mor me portretin e Enver Hoxhës përdorur në mënyrë bezdisëse nga veteranë socialistë në Pezë. Me këtë rast kreu me vulë i PD-së ka deklaruar se do të propozohet së shpejti ligji për ndalimin e simboleve të komunizmit:

Maliqi i opozitës

Postuar në 15 Shtator, 2017 08:35

Dëgjojeni Lulzim Bashën sesi e mbron sot marrëveshjen që bëri me Edi Ramën më 18 maj! E detyruan amerikanët, rrezikonim të mos hynim në zgjedhje, Edi Rama do emëronte opozitën. Këto janë në fakt argumentet e vetme të mbetura e të cilat janë thënë e stërthënë në formën e thashethemit politik që në fillim.

Lulzim Basha, një i tepërt në politikë që nuk mund të shpëtohet nga vetvetja

Postuar në 13 Shtator, 2017 22:44

Lulzim Basha është i detyruar të pranojë se partia që ai drejton është në krizë të rëndë. Jo përmes një deklarimi të vet, pasi duket se nuk e disponon këtë stof lidershipi, as përmes Edmond Spahos, i vetëstërvitur për skriptet politike të kryetarit. Por përmes faktit se qëndrimet e sotme të Sali Berishës në intervistë për “syri.net” janë në thelb arsyetimi dhe apologjia e munguar për situatën e krijuar.

Fara e keqe në politikë

Postuar në 12 Shtator, 2017 15:30

Duke parë mënyrën e sjelljes politike dhe vendimet e njëpasnjëshme që mori qysh pas Pazarit të 18 majit, nuk është kurrfarë fyerje të thuhet se Lulzim Basha përfaqëson jë farë të keqe në politikën shqiptare. Jo se të tjerët janë më të mirë – ndoshta kanë anë më të mira –, jo se ai u parapri nga të virtytshmit, por sepse në kryerjen e çdo akti ku interesi i tij personal afirmohet me një faturë të madhe për interesin publik, ky njeri shfaqet me një normalitet dhe natyrshmëri befasuese.

Partia qesharake e Shqipërisë

Postuar në 15 Gusht, 2017 09:42

Dje, televizioni “Abc News” solli në vëmendje një koment të deputetit demokrat, Edmond Spaho, njeri i Lulzim Bashës, sipas të cilit pjesë e reformës kushtetuese është edhe sanksionimi i votimit si detyrim. Në lajmin e publikuar në faqen e televizionit në thelb thuhet se detyrimi për të votuar sipas Spahos rregullon marzhin e shitblerjes së votës dhe rëndësisë që fiton vota e blerë nëse një pjesë e madhe nuk shkon në votime. Pra nëse pjesëmarrja rritet, pavarësisht sesi votohet, blerja e votës humbet kuptimin pasi pesha specifike në totalin e votave bie apo neutralizohet.

Purjet "e reja" dhe seriali humoristik: Do ta rrëzojmë Ramën me protesta

Postuar në 25 Korrik, 2017 11:24

Shikoni se çfarë thotë në emisionin “Fol me mua, fol me ata” në TVSH, deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji.

Ne patëm ministra teknikë, por jo drejtorët. Ata bënë ç’është e mundur që votat të mos vidheshin. Njëra nga palët në marrëveshje shpërdori besimin. Rama s’iu përmbajt marrëveshjes”.  

Ky është një nga ata që "mbijnë" në politikë. Çfarë përfaqëson ky zotëri për shoqërinë përveç preferencës nga Lulzim Basha, di njeri ta thotë?

Nënkryetarët japin garanci: Gara në PD, e ndershme. Pse nuk dorëhiqet Basha atëherë?

Postuar në 03 Korrik, 2017 15:08

Dy nënkryetarët e Partisë Demokratike, Edmond Spaho dhe Edi Paloka kanë dalë sot me një deklaratë për shtyp përmes së cilës sqarojnë procedurat e ndjekura për garën për kryetar të PD-së, statutin e saj etj..Në një farë mënyre dy zyrtarët japin këtu një qëndrim zyrtar për shqetësimet dhe kërkesat e bëra këto ditë.

Ambasada ruse përgënjeshtron skenarin e gazetës “Shekulli”

Postuar në 14 Prill, 2017 17:49

Mediat shqiptare përcollën dje një lajm se kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mund të bëhej shenjëstër e një atentati të organizuar jashtë vendit, me qëllim destabilizimin e situatës në Shqipëri. U tha se për këtë skenar Shërbimi Informativ Shtetëror ka informuar kryeministrin dhe ministrin e Brendshëm dhe se Garda e Republikës ka rritur masat e sigurisë për kryetarin e opozitës. Gazeta Shekulli shkoi edhe më tej, duke akuzuar Rusinë se qëndron pas këtij skenari.

Pages

Subscribe to RSS - lulzim basha