Opozita: Gjithçka po e bëjmë për shqiptarët

Postuar në 15 Janar, 2020 14:51

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha dhe aleatë e tij, kanë dalë sot në një bisedë me gazetarët me të cilët është sqaruar marrëveshja e djeshme. I pyetur për faktin se takimi anullon zotimet e opozitës, z. Basha tha:

Nuk ka për të pasur amnisti për Gjiknurin, as Ymer Lalën, as Dakon, askënd që është përfshirë në shitblerjen e votave…Ndaj stigmatizimi i procesit të reformës zgjedhore është vetëm rënie viktimë e propagandës së Edi Ramës.

Zgjidhja e vetme janë qytetarët e këtij vendi. Nëse ata vendosin të ulin kokën dhe të lënë vendin në mëshirën e kësaj bande, nuk ka faktor ndërkombëtar që mund të ndihmojë.

Kjo është një betejë që do ta bëjmë bashkë me qyetetarët shqiptarë dhe do at fitojmë për qytetarët shqiptarë

Më poshtë video:

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.