lulzim basha

Premtimi: Shtet, punë, mirëqenie. Përfundimi: Rend(i krimit) dhe fukarallëk

Postuar në 29 Janar, 2021 13:02

Media të ndryshme, por edhe zëra publikë e politikë, mes të cilëve edhe ish-ministri i Financave, Arben Ahmetaj, kanë nisur një sulm ndaj programit të prezantuar nga kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Argumenti kryesor i kësaj linje është se programi në fjalë është i pamundur veçse me falimentin e shtetit.

Video/Kryeministri: Lulëzim Basha nuk ka asnjë rol në protestat e fundit

Postuar në 15 Dhjetor, 2020 22:40

Kryeministri Edi Rama mendon se protesta e fundit në Tiranë, me motiv formal vdekjen e Klodian Rashës është organizuar nga Sali Berisha dhe Ilir Meta. Në një bisedë me gazetarë, z. Rama ka delaruar se Lulzim Basha nuk ka dorë në këto protetsa, ndonëse sipas tij, kjo nuk e zhvesh atë nga përgjegjësitë.

Dokument për Bashën që e implikon me çështjen e UÇK-së. U zbulua para apo pas 17 majit 2017?

Postuar në 17 Nëntor, 2020 15:47

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së Taulant Balla ka deklaruar se do të vërë në dispozicion një dokument që tregon CV-në e Lulzim Bashës, i cili thotë se ka qenë hetues në vitin 1999 në luftën e Kosovës.

Sozia e liderit

Postuar në 18 Shtator, 2020 23:02

Dje kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dalë në një intervistë televizive përmes së cilës ka tentuar të sillet si dikush që është i sigurtë se do të bëhet kryeministër i vendit.

Zoti Basha ka premtuar ato që janë dëgjuar prej tij disa herë; ulje taksash, hetim administrativ të koncesioneve, luftë ndaj krimit etj..

Sigurisht z. Basha po përsërit ato që dikur, Sali Berisha premtoi dhe deri diku bëri. Premtoi luftë ndaj krimit dhe në fakt e prishi bashkëjetesën e organizatave kriminale me politikën që aq shumë e përfaqësonte në dukje qeverinë e Fatos Nanos.

Helmimi i Navalnyt në Rusi, PD-ja merr masa ekstreme për sigurinë fizike të Lulzim Bashës

Postuar në 20 Gusht, 2020 18:01

 

Partia Demokratike është alarmuar sot nga lajmi se opozitari kryesor rus, Alexei Navalny është në gjendje kome pas një përpjekjeje të mundshme helmimi. Burime të sigurta nga seksioni i Pedonales i PD-së bëjnë të ditur për “Të Kripura” se sot kryesia e kësaj partie është mbledhur urgjentisht për të diskutuar masat mbrojtëse ndaj kryetarit të partisë, Lulzim Basha, një armik i betuar regjimit autokratik dhe antidemokratik të Tiranës.

Opozitarizmi nuk mungon, por është Kundër këtyre të treve që janë në një tepsi

Postuar në 14 Gusht, 2020 15:44

Jordan Daci, që prezantohet zakonisht si konstitucionalist, publikon sot një shkrim në gazetën “Panorama” titulluar: Sot i gjithë populli duhet të jetë opozitar.

Ndër të tjera z. Daci shkruan se:

Toyota Yaris, mbyllin gojën dy zhurmuesit e 3.4 milionë eurove

Postuar në 14 Gusht, 2020 14:23

Hetimi për të famshmen Toyota Yaris është mbyllur me komiken akuzë: Mosdeklarim të ardhurash në kufi.

Pra gjashtë persona do të ndiqen dhe hetohen se pse nuk deklaruan burimin apo se kishin me vete 3.4 milionë euro.

Që nga momenti i djeshëm kur prokuroria vendosi të reduktonte dosjen në këtë akuzë, politika ka heshtur.

Ka heshtur zhurmuesi Lulzim Basha që akuzonte Taulant Ballën se ishte garanti i parave dhe se po pastrote para të pista. Ka heshtur edhe Taulant Balla që rrëmoi e gjeti një lidhje të Bashës me një nga të akuzuarit.

Bën apo nuk bën Luli?

Postuar në 26 Korrik, 2020 22:38

Është e “çuditshme” ngjashmëria mes atyre që mbrojnë dhe promovojnë cilësitë e Lulzim Bashës me ata që bënin të njëjtën gjë dikur me Edi Ramën. Puna e këtyre është e njëjta: si ta mbrojmë kryetarin sa herë dështon

Jetojnë të dy në vila, por rrëfejnë dy Shqipëri të ndryshme

Postuar në 10 Qershor, 2020 14:46

Fushata elektorale ka nisur. Dhe është tërësisht skematike. Kryeministri që nuk dihet nëse do apo jo një mandat të tretë, apo do një mandate të parë bashkëqeverisjeje, flet për miliarda euro invetime, për projekteve të mëdha, rimëkëmbje dhe rindërtim, ndërkohë që kullat e miqve të tij dhe resortet e të njëjtëve në bregdet lulëzojnë si shprehje e një luksi parazitar. Edi Rama ka nisur fushatën në emër dhe për mirëqënien apo zhvillimin që ka imagjinuar gjatë këtyre viteve.

Lajme pafajësie nga "Drejtësia"

Postuar në 14 Maj, 2020 15:44

Nga drejtësia vijnë lajme të mira.

Çështja ndaj Lulzim Bashës raportohet se ka pushuar. Nuk u gjetën prova të reja. Lobimi rus për gjykatën nuk ekziston.

Hermes Nikajn, i njohur ndryshe si “Zogu i Tiranës” u la i lirë. Ndenji 6 muaj në burg nën akuzën e organizimit të prostitucionit, u publikuan edhe disa përgjime me të cilët media të ndryshme ksehasën miletin dhe tani u mbyll.

Pages

Subscribe to RSS - lulzim basha