lulzim basha

Fotolajm/Lulzim Basha i gjen një kauzë opozitës. Kërkon lirimin e një personi që gjykohet për armëmbajtje pa leje

Postuar në 12 Tetor, 2015 19:10

Ndryshon cover në Facebook dhe i bashkohet korit për lirimin e Ismail Morinajt, një shtetas në gjykim për armëmbajtje pa leje. Dhe një foto me Ilir Metën.

Video/"Ja le gati partinë, ta katandisi kashtë e koqe"

Postuar në 08 Tetor, 2015 16:37

E vërtetë tingëllon:

Ia dinë njëri-tjetrit dhe nuk thonë pse kanë heshtur për Ilir Metën

Postuar në 03 Shtator, 2015 17:48

Sikur të mos ishte po i njëjti Lulzim Basha  që heshti kur Ilir Meta fitoi pafajësinë për videon 700 mijë euroshe Meta-Prifti ,  tani  që është në opozitë thotë se ish-aleati i tij në qeveri i ka shpëtuar drejtësisë. Për Partinë Demokratike dhe kryetarin e saj Lulzim Basha, kur Ilir Meta është me Edi Ramën është e papranueshme që ai t'a kthejë në normë mashtrimin dhe korrupsionin, ndaj dhe sipas tij opozita është e vendosur që ta çojë atë para drejtësisë.

Rishfaqen premtimet pa faturë të Edi Ramës. Por tani nga Lulzim Basha

Postuar në 12 Gusht, 2015 19:59

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka dalë sot në një konferencë për mediat prej nga ku ka zbuluar atë që mund të quhet projekti politik-qeverisës i opozitës. Paraprakisht edhe i përgatitjes së rotacionit. Të paktën kjo ishte gjuha e Bashës dhe premtimet e tij.

Ti pyet: Ku humbi Lulzim Basha? Përgjigja thuajse unanime: Po ç'e do or aman?

Postuar në 04 Gusht, 2015 21:41

Ka që thonë se ka ikur me pushime. Po ku u lodh ky xhanëm?

Tre jugorët që po “i hapin probleme” Lulzim Bashës në PD. Dhe një këshillë nga “brenda”: “Edhe Papa flet më shumë se Basha”

Postuar në 03 Gusht, 2015 22:46

Çim Peka shkruan sot në faqen “Syri.net” një opinion mbi zhvillimet në Partinë Demokratike. Peka është një njohës i mirë i realiteteve brenda PD-së duke mos neglizhuar për asnjë çast edhe dallimet më të vogla që konstruktojnë relievet e thepisura të një partie si PD. Kësaj radhe Peka e ka me Lulzim Bashën, me heshtjen e tij të zgjatur, që ngjan si një lloj memecërie politike përkundrejt një elektorati që ka uri të mbahet i angazhuar. Mirëpo nëse kjo e Bashës është një handikap si shumë të tjerë që i mvishen atij si politikan pa identitet të qartë, paralajmërimi i Pekës ngjan i pazakontë.

Pages

Subscribe to RSS - lulzim basha