kongresi

Video/Çfarë pate z. Kryeministër?

Postuar në 23 Mars, 2019 14:35

I kemi punët shumë mirë, por nuk na lë media. Jepni pëlqime, ndani informacionin real për të mbrojtur fëmijët tuaj nga kjo flamë kazanësh.

Edi Rama ia ka dedikuar një pjesë të fjalës së vet mediave që i ka patologji, duke dëshmuar sesa rëndë është situata personale e këtij individi.

Kongresi i parrullave

Postuar në 23 Mars, 2019 12:00

Tubimi masiv i socialistëve nëse mund t’i quajmë kështu ata që u derdhën rrugëve të bulevardit “Dëshmorët e Kombit”, të kujton tubimet e vitit 1990 të organizuara nga Byroja Politike e Partisë së Punës së Shqipërisë.

Tubime nga të cilat qytetarët të cilët hapën dyert e ambasadave u quajtën vagabond dhe të përjashtuar.

Shteti në shërbim të Kongresit të PS

Postuar në 22 Mars, 2019 19:25

Që takimet e zotit Rama me të ashtuquajturit qytetarë janë demostrime elektorale me kontributin vullnetar të admistratës kjo nuk përbën ndonjë zbulim, po ashtu dhe fakti që këtë teatër e mirëkupton një pjesë e mirë e shoqërisë pa lënë mënjanë mediat që në disa raste vihen në dispozicion të këtij pompoziteti.

Katër ditë para Kongresit / Vetëshpallet kandidat i PS-së për zgjedhjet lokale

Postuar në 19 Mars, 2019 15:36

Kryebashkiaku i Tiranës, Erjon Veliaj, ka shpallur veten kandidat të Partisë Socialiste për zgjedhjet lokale të këtij viti.

Të jemi të gjithë të shtunën në Kongresin e PS-së, ku ne do të shpallim në publik, jo në salla të mbyllura, kandidaturën për një mandat të dytë të Tiranës, si dhe Këshillit Bashkiak të Tiranës, në orën 11 te sheshi ‘Nënë Tereza’. Është një mënyrë që qyteti ngre kokë dhe më shumë se një përsëritje e Ditës së Verës, në një pranverë të fushatës sonë të dytë

A janë ruajtur të dhënat e Facebook në serverat kinezë?

Postuar në 06 Qershor, 2018 13:51

Indinjatë të madhe ka shkaktuar në Kongresin Amerikan zbulimi se Facebook ka lejuar kompaninë e prodhimit të pajisjeve smartphone "Huawei" të hyjë në të dhënat e përdoruesve. 

The New York Times raportoi të dielën se Facebook ka lejuar dhjetra prodhues të pajisjeve  smartphone të kenë qasje në të dhënat e përdoruesve të Facebook pa pëlqimin e tyre, duke i lejuar këto kompani që të jenë në gjendje të zhvillojnë një aplikacion të Facebook për pajisjet e tyre Android ose Iphone.

Kongresi i lidh duart Donald Trump: Jo luftë me Iranin pa miratimin tonë

Postuar në 26 Maj, 2018 01:09

Kongresi amerikan i ka ndaluar presidentit Donald Trump të shpallë luftë ndaj Republikës Islamike të Iranit pa marrë më parë miratimin e dhomës së përfaqësuesve, 
Media iraniane PressTv raporton se amendamenti ka kaluar unanimisht të mërkurën dhe se ai është propozuar nga përfaqësuesi demokrat Keith Maurice Ellison dhe është mbështetur nga një numër kongresmenësh demokratë dhe republikanë. 

I vetëm në seli, Imami paralajmëron ndarjen nga PD (Video)

Postuar në 08 Mars, 2018 20:28

Ndarje të Partisë Demokratike paralajmëroi Arben Imami pas mbledhjes së kryesisë, ku Lulzim Basha iu shmang sërish debatit dhe ndoqi të njëjtën rrugë, tashmë në kushte edhe më komode, pasi i vemti që i doli kundër ishte Imami. Imami la të kuptohet se qarku i shkurtër që kërkon të ndjekë Basha për të mbledhur Kuvendin  pa thirrur më parë Këshillin Kombëtar nuk çon në bashkimin e zërave kundër, por legalizon një standard të Bashës që kalon radhën duke folur për forume dhe procedura demokratike.

Dëshmia e Facebook në Kongres: Rusët krijuan 129 ngjarje në rrjet. 126 milionë amerikanë u ekspozuan...

Postuar në 26 Janar, 2018 14:25

Kompania Facebook Inc ka deklaruar në kongresin amerikan se agjentët rusë krijuan 129 ngjarje në rrjet gjatë zgjedhjeve të fundit presidenciale në SHBA. Dëshmia është depozituar me shkrim në formën e një deklarate ka shpjeguar se këto “ngjarje” të gjeneruara në rrjetet sociale u panë nga 338 300 përdorues të ndryshëm të Facebook dhe në to u regjistruan për pjesëmarrje 62 500 përdorues.

Gjermania merr frymë lirisht

Postuar në 21 Janar, 2018 21:17

Me 362 pro dhe 279 kundër Kongresi i jashtëzakonshëm i Partisë Socialdemokrate (SPD) në Gjermani miratoi propozimin e lidershipit për të marrë pjesë në negociatat me Bashkimin Kristiandemokrat (CDU / CSU) në mënyrë që të krijojnë një koalicion të madh nën drejtimin e Angela Merkel.

SHBA, bllok kompanive kineze të telekomunikacionit

Postuar në 16 Janar, 2018 10:09

Bllok Kinës në tregun amerikan të telekomunikacioneve. Reuters raporton se Kongresi amerikan i ka kërkuar kompanisë së njohur AT&T, e dyta për shërbimin ëireless që të ndërpresë të lidhjet tregëtare me prodhuesin kinez. Huwei Technologies Co LTD dhe t’u kundërvihet planeve nga operatori kinez China Mobile LTD për të hyrë në tregun amerikan për shkak të shqetësimeve që lidhen me sigurinë.

Pages

Subscribe to RSS - kongresi