arrestimi

100 vjet si bandë, asnjë ditë si Polici(video)

Postuar në 22 Nëntor, 2018 13:05

Gënjeu për rrogën, pritet arrestimi i kreut të bashkimit Nissan-Mitsubishi-Renault

Postuar në 19 Nëntor, 2018 12:01

Tahmaja e madhe të lë pa gjë. Këtë thonë një fjalë e urtë e një zone në Shqipëri, e cila në fakt aplikohet universalisht. Kjo duket se vlen edhe për një VIP si puna e kreut të grupit të industrisë “Nissan”, Carlos Ghosn, që sipas një hetimi të brendshëm të kompanisë ka raportuar të ardhura më të ulëta nga sa janë në realitet.

Prokurorët po pyesin Carlos Ghosn, kreun e bashkimit Renault-Nissan –Mitsubishi dhe pritet që ata ta arrestojnë atë nën dyshimin e raportimit të të ardhurave false

raporton “France 24”.

Radhën pas Shullazit e ka Saimir Tahiri. Prokuroria nis hetimet, ish-ministri ndihmoi Gruevskin të kalonte nga Shqipëria

Postuar në 15 Nëntor, 2018 16:55

Merr përgjigje pyetja e ambasadës së SHBA se : Kush e ka radën pas Emiljano Shullazit që të dënohet. Burime nga Prokuroria e Përgjithshme  bëjnë me dije për redaksinë e “Të Kripura” se kalimi i Nikolla Gruevskit nga Tirana drejt Hungarisë është bërë me ndihmën e Sajmir Tahirit, ish-ministër i Brendshëm i Shqipërisë. Ndaj radha i vjen pikërisht atij. 

Si një person nën akuzë penale dhe nën hetim, Tahiri, që kalonte dikur kufirin me audin e famshëm, ka ofruar ndihmën e vet për ish-kryeministrin maqedonas që siç raportohet ka kaluar nga Hani I Hotit me pasaportë false.

Arrestohet ish-deputeti socialist Arben Çuko. Shoqërohet edhe Arben Ndoka

Postuar në 21 Tetor, 2018 18:16

Ish-deputeti socialist Arben Çuko është vënë në pranga për korrupsion. Në fillim të shtatorit ai u shkarkua si Drejtor i Përgjithshëm i Burgjeve, detyrë që e ushtroi për dy vjet.

Ai dyshohet se jepte lejeve për të burgosurit kundrejt parave. Sipas informacioneve Çuko është zbuluar nga përgjimet e një grupi të përfshirë në trafik droge.

Në njërin prej përgjimeve të anëtarëve të grupit kriminal të trafikut të drogës ka dalë emri i Çukos, që jepte leje për të burgosurit kundrejt pagesave, ndërkohë që ende nuk dihen se kush është përfituesi apo përfituesit.

Konfirmohet gjobvënia e tatimorit te PS

Postuar në 04 Tetor, 2018 12:58

Policia konfirmoi me anë të një njoftimi arrestimin e dy personave, mes të cilëve Artan Krojit, kryetari i Partisë Socialiste në njësinë Nr. 3 në Tiranë.  Ai akuzohet për korrupsion pasiv dhe shpërdorim detyre.

Tani e tutje vetëm zbatim i ligjit. Arrestohet vëllai i moderatores Alketa Vejsiu

Postuar në 30 Shtator, 2018 22:24

Policia e Shtetit ka bërë të ditur sot se ka arrestuar Endrit Vejsiun, 29 vjeç,  në makinën e të cilit janë gjetur 4 lëndë plasëse me telekomandë dhe 3 kg lëndë e dyshuar si kanabis sativa.

Mediat raportojnë se Endrit Vejsiu, i ndaluar në rrugën Milot – Lezhë, është vëllai i moderators së njohur të Tv Klan, Alketa Vejsiu, e cila dihet se ka edhe një miqësi familajre të afërt me kryeministrin Edi Rama dhe bashkëshorten e tij, Linda Rama. Ky ndalim vjen ndërkohë që policia po përflitet për rolin e vet në ngjarjen ku protagonsite është shtetasja Xhiseila Maloku në Fushë Krujë.

Media-qeveri-prokurori, pushteti që doli lakuriq në rastin e Krujës

Postuar në 30 Shtator, 2018 15:10

Media pranë pushtetit njoftojnë së fudmi se djali i deputetit të Krujës, Rrahman Raja, Rexhep Rraja, është arrestuar. Kërkesa për arrest është bërë nga prokurorja Mirela Kabo me akuzën e dhunës dhe përndjekjes ndaj shtetases Xhiseila Maloku. Një akt që duhet të kishte ndodhur në kushte normale proceduriale në muajin korrik, kur edhe është konsumuar ngjarja në fjalë, sipas denoncimit të shtetases Maloku, ndodh sot, pas presionit të madh politik dhe mediatik që ngërtheu këtë çështje.

Gjuriç kthehet paketë në Beograd (Video)

Postuar në 26 Mars, 2018 20:39

Shefi i Zyrës serbe për Kosovën, Marko Gjuriç u arrestua nga Policia e Kosovës pasi nuk kishte përfillur autoritetet e Prishtinës për t’u futur në Mitrovicë. Pas arrestimit, ai u dërgua në Prishtinë, ku u mbajt vetëm pak minuta brenda stacionit policor.

"Marko Gjuriq ka hyrë në Kosovë në mënyrë të paligjshme. Policia e Kosovës ka vepruar në përputhje me kompetencat e veta, me profesionalizëm dhe në mbrojtje të rendit dhe ligjit në Kosovë” u shpreh presidenti Thaçi.

Arrestohet Sarkozy

Postuar në 20 Mars, 2018 09:57

Ish-presidenti francez Nikolas Sarkozi u arrestua nga autoritetet franceze të martën në mëngjes. Sipas mediave franceze, Sarkozi u arrestua jashtë stacionit të policisë Nanterre ku u ishte thirrur për të dëshmuar lidhur me financimet e fushatës së tij presidenciale nga Libia në vitin 2007. 

Arrestohet kryebashkiaku i Lezhës. Në media rrjedhin pamje amatore filmimi

Postuar në 16 Mars, 2018 13:42

Është ndalur sot nga policia, kryetari i Bashkisë së Lezhës, Fran Frrokaj. Ai akuzohet për tjetërsim pronash dhe bashkë me të, janë ndaluar me urdhër të gjykatës edhe disa zyrtarë të tjerë. Mes tyre është arrestuar edhe nënkryetari i Bashkisë Enver Hafizaj, kreu i Hipotekës Gjelina Bacaj si dhe dy juristët Eduard Lekaj e Armando Dakaj.

Media të ndryshme kanë publikuar momentet e ndalimit, duke lënë të kuptohet se filmimi i arrestimit është bërë si pasojë e informacionit të lëshuar paraprakisht.

Pages

Subscribe to RSS - arrestimi