arrestimi

Arrestimi i Ahmet Muçës dhe arrestimi i klientëve të prostitutave…ilegale!!!

Postuar në 06 Mars, 2018 14:11

Sot u bë publik lajmi se është arrestuar Ahmet Muça, personi që ka patur nën adminstrim universitetin “Kristal”. Muça u ndalua se jepte diploma për 2500 euro edhe pse në fakt universiteti është mbyllur. Në një shtet si ky që kujdeset, ose më mirë, preokupohet për gjeneratën tjetër, madje po shpenzon këtë brez për të ardhmen, ky arrestim duhet përshëndetur. 

Madje kjo është ndërhyrja që duam në një treg liberal diplomash letër bakalli që gjithësesi paskan akoma myshterinj. 

Videolajm/Rusi, arrestohet lideri opozitar Alexei Navalny

Postuar në 28 Janar, 2018 22:42

Policia ruse ka arrestuar kreun e opozitës Alexei Navalny pak para se të merrte pjesë në një takim ku do të bëbte thirrje për bojkot të zgjedhjeve presidenciale të18 marsit që sipas tij janë të fiksuara.  Ai është liruar pas protestave që janë zhvilluar në Moskë.

Profil/Saakashvili dhe fundi i shpresës transformuese të elitave të reja

Postuar në 07 Dhjetor, 2017 15:22

Palestinezi arrestohet gabimisht pas postimit në Facebook

Postuar në 22 Tetor, 2017 23:54

Policia e Izraelit arrestoi gabimisht një punëtor palestinez pasi mori për bazë postim të tij në facebook të përkthyer gabim nga softueri automatik i Facebook-ut. Palestinezi u arrestua pasi kishte përshëndetur mirëmëngjes me një postim, i cili u keqinterpretua nga asnjë oficer i policisë. Postimin palestinezi e shoqëroi me një fotografi nga vendi i ndërtimit pranë Jerusalemit. Në foto ai shfaqet i mbështetur në një buldozer me nëntitullin: "Mirëmëngjes" në arabisht.

"Të arrestohet Sajmir Tahiri"

Postuar në 17 Tetor, 2017 09:43

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka kërkuar përmes një konference për shtyp arrestimin e ish-ministrit të Brendshëm, Sajmir Tahiri, pas ndalimit në Itali të Moisi Habilajt.

Palaçollëku i PD-së/Pas katër vjetësh kërkon arrestimin e...Mimi Kodhelit

Postuar në 03 Tetor, 2017 11:18

Sot gazeta zyrtare e Partisë Demokratike ka në faqen e parë një titull – thirrje për arrestimin e ish-ministres së Mbrojtjes, Mimi Kodheli. Ajo akuzohet për aferën e radarëve të ushtrisë që sipas PD-së, kanë shërbyer për të mbuluar trafikun e drogës, ndërkohë që firma përkatëse ka vijuar të paguhet.

Gramoz Ruçi, Ilir Meta, feldmarshalli Paulus dhe fustanet e grave...

Postuar në 24 Korrik, 2017 12:01

Beteja e Stalingradit midis forcave sulmuese gjermane dhe atyre sovjetike nga gushti i vitit 1942 deri më shkurt të vitit 1943, mbahet si një nga përleshjet më të përgjakshme të Luftës së Dytë Botërore. Adolf Hitleri, detyrën për të mposhtur Stalingradin, ia kishte ngarkuar gjeneralit Frederik Paulus. Kur Armata e gjashtë e Wehrmacht dhe Njësia e Katërt e Panzerave ndodhej e rrethuar dhe pa asnjë shpresë, Frederik Paulusi iu lut Hitlerit ta lejonte të bënte një përpjekje që të thyente rrethimin e të tërhiqej, por përgjigjja nga Fyhreri ishte e prerë: “Jo”.

Mbreti saudit Salman urdhëron arrestimin e princit Saud bin Abdulaziz bin Musaed bin Saud bin Abdulaziz Al Saud për ushtrim dhune

Postuar në 21 Korrik, 2017 10:13

Një video që ka qarkulluar në internet ku shfaqet princi duke dhunuar njerëz ka tërbuar mbretin Salman që urdhëroi arrestimin dhe dëgjjimin e dëshmive. Vendimi do të merret bazuar mbi ligjet e Sheriatit.

Brazil, arrestohet pas 30 vitesh në kërkim, njeriu kryesor i trafikut të kokainës

Postuar në 03 Korrik, 2017 09:25

30 vjet në arratisje. Luiz Carlos da Rocha, një nga njerëzit kryesorë të trafikut të kokainës në Brazil dhe në Amerikën e Jugut, është arrestuar. Policia arriti ta identifikonte pasi depërtoi në bandën e tij. Rocha jetontë si fermer dhe kishte kryer operacion plastik për të mos u njohur. Pasuria e tij vlerësohet në rreth 100 milionë dollarë. 

Para - shteti shqiptar: Arreston një person për një status në Facebook, thirrjen për armatosje e cilëson “pikëpamje”

Postuar në 10 Maj, 2017 11:56

Siç është bërë e njohur policia e Shtetit, ose trupa që mban zyrtarisht këtë farë etikete, ka arrestuar Kastriot Myftarajn, gazetarin, pasi ka bërë shkruar në një status të gjatë në profilin e vet në Facebook se çdo shqiptar bën një punë patriotike nëse vret Romana Vlahutinin, ambasadoren e BE-së në Tiranë. Sot është zbardhur edhe motivacioni I ndalimit të personit në fjalë që është:

Pages

Subscribe to RSS - arrestimi