arrestimi

Arrestohet një nga të dyshuarit për vrasjen e Linzës (Video)

Postuar në 15 Nëntor, 2015 11:43

Policia arrestoi Emiljano Tashon 29 vjeç, si të dyshuarin kryesor për vrasjen e Enton Nikës në restorant Muraga pak ditë më parë. Këtij shtetasi gjatë kontrollit ju gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 1 armë zjarri automatik, model 56 si dhe 45 fishekë luftarak model 54, dhe 1 armë zjarri pistoletë e markës “Glock”, me silenciator të montuar dhe një krehër me 16 fishek luftarakë.

Pse ngurojnë socialistët të arrestojnë Salli Berishën?

Postuar në 09 Nëntor, 2015 11:51

Çfarë presin socialistët që nuk e arrestojnë Sali Berishën. E ka zbuluar deputeti Taulant Balla në një reagim personal në llogarinë e tij në facebook.
E di që shumë do thonë: “po hë pse nuk e arrestoni Salin dhe Shkëlzenin për vrasjet në Gërdec?”. Duhet edhe pak durim. Reforma në drejtesi do bëhet”, shkruan Balla në Facebook.
Balla është ndjerë i indinjuar nga thirrjet e Berishës për të nisur protesta si në Rumani dhe ka zbuluar po ashtu ndryshimin mes tij dhe kryeministrit Rumun Viktor Ponta, të cilin thotë se e ka dhe mik personal

Lloji më i rrallë i sorollatjes gjyqësore: Kërkon të arrestohet, të heqë qafe ato 6 ditë burg. Nuk i japin përgjigje

Postuar në 14 Tetor, 2015 18:42

Rrëmuja e Prishtinës. Lirimi i Kurtit, “me kërkesë të prokurorit”. Buzhala: “E padrejtë, lirim politik”

Postuar në 13 Tetor, 2015 12:30

Lirimi tre ore pas mesnate i deputetit të Kosovës Albin Kurti dhe kolegut të tij në VV, Konjufca, ka nxjerrë para mediave zëdhënësin e Policisë së Kosovës, Baki Kelani. Ai ka mohuar deklaratat e Albin Kurtit se është liruar nga Policia për shkak të reagimit të aktivistëve të Vetëvendosjes para stacionit të Policisë. Ai tha se Kurti është liruar me rekomandimin e prokurorit. Mbrëmë Prishtina është përfshirë nga trazirat dhe sipas Kelanit, dëmet që janë shkaktuar nga protestuesit janë të mëdha në objektin e Policisë dhe veturat zyrtare.

Gazi në Kuvend, arrestohen Albin Kurti dhe Glauk Konjufca

Postuar në 12 Tetor, 2015 21:44

Para pak minutash Lëvizja Vetëvendosje ka bërë me dije se në autostradën Ferizaj - Prishtinë, policia ka ndaluar deputetët Albin Kurti dhe Glauk Konjufca së bashku me dy aktivistë të tjerë të Lëvizjes që ishin duke u kthyer nga aktivitetet që kishin në Shkup. Lajmërimi se ky arrestim mudn të ndodhë është bërë para pak ditësh, kur u hodh gaz lotsjellës në seancën e Kuvendit të Kosovës. “Në shpërputhje të plotë me ligjin, pa asnjë dokument apo urdhërarrest, Policia po do që t'i arrestojë ata.

Shënim: Çfarë është duke pritur Adriatik Llalla?

Postuar në 25 Shtator, 2015 18:35

Kanë mbetur edhe pak ditë për t’u mbyllur shtatori, të cilin kryeprokurori Adriatik Llalla e shpalli muajin e arrestimeve të zyrtarëve të lartë. Por deri më tani, raportet e policisë dhe prokurorisë flasin për ndalime apo arrestime të personave që akuzohen për dhunë në familje, grabitje, vjedhje, mbjellje lëndësh narkotike apo drejtim të automjetit në gjendje të dehur.

Pa surpriza, kolegët e duan në pranga. Ai e krahason veten me Fatmir Xhindin

Postuar në 06 Shtator, 2015 22:06

Nuk ka patur asnjë suprizë në vendimin e Këshillit të  Mandateve për t’i dhënë autorizim parlamentit t’ë heqë imunitetin e deputetit Armando Prenga i përfshirë në konfliktin me 7 të plagosur në Laç.

Ashtu sic pritej deputetët e të dyja palëve miratuan kërkesën e Prokurorisë për autorizim nga kuvendi të arrestimit të deputetit që akuzohet  për armëmbajtje pa leje, plagosje të rëndë me dashje dhe kanosje për vrasje. Përfaqësuesit e organit të akuzës argumentuan përpara Këshillit se deputeti Prenga ishte person I përfshirë në konfliktin e armatosur me pjesëtarë të fisit Cali.

Pages

Subscribe to RSS - arrestimi