erjon veliaj

Bie plani për kandidimin e Ballukut në Tiranë. Ministrja merr drejtimin e degës së PS-së

Postuar në 22 Mars, 2019 19:45

Pak kush e nuhati se ditën kur kryeministri Edi Rama njoftoi ndryshimet në qeveri ai kishte ndërmend edhe një zgjidhje ideale të çështjes Veliaj. Gjatë protestës së studentëve, zoti Rama ushqeu me djallëzi idenë se pas saj qëndronte edhe Erjon Veliaj, ndonëse ky i fundit nuk doli ndonjëherë në skenë.

Ky thashethem që nuk ngjiti kishte dy synime: të diskreditonte protestën dhe së dyti të demaskonte lojën e dyfishtë të Veliajt brenda PS-së.

Shefi i Vogël i PS-së dhe ekselentët në rresht për një

Postuar në 22 Mars, 2019 18:32

Një komunikimim në rrjetet sociale mes anëtarëve të FRESSh-it, madje edhe atij që njihet si drejtues i forumit, ka nxjerrë në pah përdorimin politik të administratës publike. Bëhet thirrje që të punësuarit të sjellin nga 10 persona në takimin e datës 23 ku z. Erjon Veliaj, apo siç e quajnë, Shefi i Vogël do të prezantohet si kandidat për Bashkinë e Tiranës.

Katër ditë para Kongresit / Vetëshpallet kandidat i PS-së për zgjedhjet lokale

Postuar në 19 Mars, 2019 15:36

Kryebashkiaku i Tiranës, Erjon Veliaj, ka shpallur veten kandidat të Partisë Socialiste për zgjedhjet lokale të këtij viti.

Të jemi të gjithë të shtunën në Kongresin e PS-së, ku ne do të shpallim në publik, jo në salla të mbyllura, kandidaturën për një mandat të dytë të Tiranës, si dhe Këshillit Bashkiak të Tiranës, në orën 11 te sheshi ‘Nënë Tereza’. Është një mënyrë që qyteti ngre kokë dhe më shumë se një përsëritje e Ditës së Verës, në një pranverë të fushatës sonë të dytë

Veliaj pati të drejtë. "Populli" nuk feston dot pa Partinë

Postuar në 14 Mars, 2019 16:56

Erjon Veliaj tha se nuk do ketë festime të Ditës së Verës më 14 mars, sepse do binte shi. Në fakt shi nuk ra, ose ranë disa pika që thanë veten. Ndaj shtyrja e festimeve “kur të dalë Dielli“, nuk eci siç pritej. Zotit Veliaj nuk i ecin skenarët entuziastë, pasi hileja e tyre është kaq banale saqë i nënshtrohet lloj lloj rastëisve. Si kjo e sotmja që nuk ra shi.

Shumicat dixhitale të kryetarit të Bashkisë

Postuar në 11 Mars, 2019 11:31

10 000 njerëz votuan që festimet e 14 marsit të zhvendosen më 17 mars. Këtë na e njofton në tuiter , kryebashkiaku i Tiranës, Erjon Veliaj. Sipas tij kjo është një shumicë që ka vendosur dhe sondime të tilla që i zhvendosin festimet zyrtare në varësi të motit duhen bërë më shpesh. 

Socialistët e Tiranës festojnë Ditën e Verës më 17 mars; më 14 parashikohet shi

Postuar në 10 Mars, 2019 13:26

Asgjë nuk mund ta prishë festën! Këtë mendon kryebashkiakur Erjon Veliaj, i cili sugjeron që Festa e Verës të zhvendoset më 17 mars, sepse më 14 parashikohet shi me gjyma. Janë 50 aktivitete, që në terma praktikë janë argalisja e miletit, të cilat mund të mos kenë atë kallaballëk që shpreson kryebashkiaku. Ndaj 14-ën ta bëjmë 17 se nuk u bë qameti.

Qeshni falas me kryebashkiakun(video)

Postuar në 24 Shkurt, 2019 13:20

Para karriges dhe pas karriges...Sigurisht që nuk zhgënjen askënd sepse dallon që tutje se me kë ke të bësh.

Video/Biznesmeni Kelmendi: Bashkia e z. Veliaj tentoi të më merrte pronën pasi pagova 1.6 milionë euro

Postuar në 12 Shkurt, 2019 17:12

Biznesmeni nga Kosova Ramiz Kelemendi ka sqaruar përmes një interviste për syri.net, versionin e tij për situatën e krijuar me një pronë në Tiranë për të cilën ai ka përplasje me Bashkië e Tiranës. Z. Kelmendi ka deklaruar se pasi ka investuar 1.6 mln euro për të gjitah procedurave që kanë vazhduar për tre vjet dhe pasi është garantuar se në atë pronë nuk ka asnjë kundërshti, i është kërkuar që ai ta falë atë për Bashkinë. Kelmendi madje ka deklaruar se këtë gjë ia ka kërkuar vetë kryebashkiaku i Tiranës. Më poshtë intervista video:

 

Admirimi "naiv" për kryepunëtorin e Tiranës

Postuar në 12 Shkurt, 2019 16:58

Sa herë që Erjon Veliaj, kryebashkiak i Tiranës kapet në ndonjë shkelje, gafë apo gabim, në lëvizje vihet teknika e bombardimit të opinionit me kundërlajme, lëvdata etj. Ndodh shpesh një gjë e tillë, për shkak se Veliaj gabon shpesh dhe gabon shpesh sepse kërkon përherë rrugën e shkurtër. Dhe njësoj si dishepujt e tjerë të Edi Ramës, mendon se për sa kohë që është nën hijen e tij, nuk do ta zërë ligji.

Zëri i trashë i Lali Erit

Postuar në 11 Shkurt, 2019 15:05

Erjon Veliaj është i pakorrigjueshëm. Në mënyrën sesi flet, reagon dhe shikon nga kamera. Në fytyrë ka të stamposur patologjinë e mashtrimit dhe gënjeshtrës, ndërkohë që i duhet të punojë parreshtur për të bërë djalin e mirë. Mirëpo autolegjendimi nuk funksionon, sepse gabimet dhe gafat e këtij zotëri, e sidomos irritimi natyral që provokon kimia e zërit të tij, kotësia e vet politike, gënjeshtra si institucion shpirtëror, janë kaq flagrante, saqë e bëjnë të duket qepur trashë çdo përkëdheli me popullin dhe shoqërinë.

Pages

Subscribe to RSS - erjon veliaj