erjon veliaj

Premtoi terminal autobuzësh, nisi ndërtimin e një qendre tregëtare

Postuar në 10 Shkurt, 2019 12:26

Më 21 shtator 2018, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj me anë të një postimi në Twitter njoftoi për ndërtimin e një terminali autobusësh në hyrje të qytetit të Tiranës.

“Jemi gati për ‘Tirana West Terminal’. Javën tjetër nisim Terminalin e Autobusëve interurbanë në zonën perëndimore të qytetit që zgjidh përfundimisht hyrje-daljet në Tiranë dhe lidhjen multimodale me bus/biçi/taxi në pjesën tjetër të qytetit!”, shkruante kryebashkiaku në Twitter.

Video/Studentët - Veliajt: Propaganda juaj nuk mbulon vrasjen e Ardit Gjoklajt

Postuar në 30 Janar, 2019 14:52

Kryebashkiaku i Tiranës, Erjon Veliaj, ka qenë sot në Qytetin Studenti për të folur për kushtet e konvikteve. Mirëpo disa studentë të pranishëm i janë kthyer z. Veliaj duke e akuzuar rëndë. Më poshtë video: 

Parti me alternativa serioze

Postuar në 23 Janar, 2019 13:33

Partia Socialiste është sot në kuotat më të ulëta të historisë së saj. As në vitin 1992 nuk kishte ndaj kësaj partie këtë mëri që ekziston sot. Por kriza e saj, ajo realja qëndron ende përpara. Sepse sot, njerëz të saj po kalërojnë buxhetin publik dhe po bëjnë me të çfarë duan si e si për të mbajtur në këmbë karakatinën politike që është në martesë afatgjatë me krimin dhe korrupsionin.

Kriza lidhet me alternativat e drejtimit të saj.

Çnjerëzor dhe i korruptuar(video)

Postuar në 22 Janar, 2019 01:51

Ish-ministri socialist i Financave Arben Malaj ka bërë disa komente për sjelljen e Bashkisë së Tiranës nën Erjon Veliajn, duke u përqendruar te arroganca dhe korrupsioni. Më poshtë pjesë nga intervista dhënë për Ilir Babaramon: 

 

Tv Klan raporton nisjen e hetimeve për devijimin e Lanës. A po vihet në pikëpyetje Plani i Stefano Boerit?

Postuar në 27 Dhjetor, 2018 02:04

Tv Klan raportronte dje se Prokuroria ka përfshirë në hetimet për projektin e Unazës së Re edhe punimet e parashikuara në lumin e Lanës.

Lidhja politike dhe “profesionale” e kreut të ri të KLGj-së, Naureda Llagami

Postuar në 20 Dhjetor, 2018 15:36

Naureda Llagami është zgjedhur sot në krye të Kolegjit të Lartë të Gjyqësorit, një institucion përcaktues në zgjedhjen e gjyqtarëve. Në media kanë qarkulluar shumë pak informacione për znj. Llagami, e cila thuhet se ka punuar në Gjykatën e Lartë në pozicion eksperti. Mirëpo duket se lidhjet politike të znj. Llagami në fjalë nuk mungojnë. Madje mundet që ato të jenë një ndër arsyet e këtij “katapultimi”.

Kandidat i vetes dhe i...LSI-së

Postuar në 17 Dhjetor, 2018 13:11

Sinqerisht mezi po pres fushatën. Dua të shoh çfarë alternativash të reja ka që edhe unë të mësoj dhe të shoh çfarë duhet të bëjmë më mirë

Kështu deklaroi në daljen e fundit në “E diela shqiptare”, kryebashkiaku i Tiranës Erjon Veliaj. Zoti Veliaj madje ka shtuar se ai e ka me shumë pasion punën që bën. Një deklaratë e cila lë të kuptojë se z. Veliaj e konsideron veten si kandidatin e Partisë Socialiste për zgjedhjet vendore të vitit 2019.

Qeverisja e mbyllur e Erjon Veliajt në Bashkinë e Tiranës

Postuar në 01 Dhjetor, 2018 17:23

Erjon Veliaj mund të mburret me çmimet për transparencë që mori vitin e shkuar, por praktika e punës së tij në krye të Bashkisë së Tiranës dëshmon të kundëtën. TemaTv publikon sot një material që sipas të cilit Bashkia e Tiranës, në zyrën e  shtypit të së cilës punojnë  rreth 50 vetë, gjatë diskutimit të buxhetit të vitit 2019, ajo ka shmangur informimin paraprak të medias. 

"Fresk Veliaj consortium"/Top-Channel tejkalon planin: I njëjti lajm publikohet në dy ditë

Postuar në 29 Nëntor, 2018 16:50

Erjon Veliaj është në politikë dhe atij i duhet që të manovrojë me shumëçka për të arritur objektivat e tij. Kjo kuptohet edhe pse marifetet e këtij pinoku politik janë komike aq sa zbardhin se ai jeton dramën e mosrealizimit të vetes. Por politika politikë. E keqja, apo qesharakja, komikja, groteskja, çfarë të duash mund ta quajmë këtë, është me median. Me një pjesë të saj, mes të cilave edhe dy televizionet Tv Klan dhe top-Channel. Ky i dyti është më origjinal, ndërkohë që i pari dallon që e ka për “hall” hosananë ndaj kreybashkiakut.

Ku gënjen Supermani? Vetëm në Tironë...

Postuar në 28 Nëntor, 2018 18:46

Erjon Veliaj deklaroi dje - e bashkë me të edhe mediat që i shkojnë nga pas - se pas një takimi me banorë të Unazës së Re, ishte gjetur zgjidhja. PD-ja sot pretendon se në fakt në takim kanë qenë punonjës të Bashkisë së Tiranës dhe këtu duhet shtuar edhe një fakt: Takimi nuk ka qenë Live, por me regjistrim. Lali i ka të zakonshme këto gënjeshtra që i zgjasin vetëm një ditë.

Pages

Subscribe to RSS - erjon veliaj