Veliaj kallëzohet për ndërtimin në Parkun e Liqenit. PD: Ka ndërmend të ngrejë lokal

Postuar në 17 Shkurt, 2016 12:21

Ashtu siç kishte paralajmëruar Partia Demokratike kallëzoi spenalisht kryetarin e Bashkisë së Tiranës, për ndërtimin brenda Parkut të Liqenit të Tiranës. Objekt i kallëzimit është shpërdorimi i detyrës dhe ndërtimi i paligjshëm. Partia Demokratike thotë se ndërtimi po bëhet, në një zonë e cila është kategorikisht e mbrojtur me ligj nga ndërhyrjet, siç është Parku i liqenit të Tiranës.  Sipas përfaqësuesve të opozitës te liqeni bëhet për interesa të pastra korruptive dhe klienteliste të kryebashkiakut të Tiranës. “Me pretekstin që kërkon të ndërtojë park lojërash për fëmijët do bëjë edhe një lokal për klientët e vet e më pas do ti ndryshojë destinacionin parkut të Tiranës që të ketë mundësi të ndërtojë ashtu siç ka miratuar edhe planin për hyrjen e parkut që të ndërtojë në të pallate shumëkatëshe”-thuhet në deklaratën e këshilltarëve demokratë.

Comments

Submitted by Republikani (not verified) on

Po keta kodoshet (ne kultimin e plote te fjales kodosh) e PD, a kane ndonje platforme, ndonje ide apo ndonje zgjidhje, jo vetem per kete kend lojrash, por per te gjithe mbarevajtien e jetes publike e politike ne vendin tone ?
Me sa dij une, deri me sot, keta jane vetem e vetem, inatcore, gernjare, uthullare, shellirare, a ku di une se cfare dreqin jane, por vetem vizionare me largpamesi nuk jane.
Nuk kane nje platforme, me ide e zgjidhje racionale, per fusha te ndryshme te veprimtarise jetike te vendit, sipas perkatesise.
Jane bere kundershtare me zedhenesa, te ndryshem per cdo dite, mbasi kane frike nga gjobat, qe po u merr gjykata, per shpifjet qe nuk u kane te mbaruar.
Si te tille, edhe ne, qe kemi qene e jemi ne shpirt demokrate, por qe jemi intelektuale, dhe kjo eshte pasuria e jone, ndjejme neveri kur degjojme shpifanjake te cdo lloji, me keto palo zedhenesit e ndryshem pa identitet qe nxjerr PD
cdo dite, sa na detyrojne te nderrojme kanal televiziv.
Dhe kjo gje, eshte e pergjithshme per te gjithe koleget tane te lodhur tashme nga perrallisjet kakofonike te sorrave portavoce qe kane ulur nivelin intelektual te shqiptareve.

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.