opinion

Një deklaratë e pakujdesshme, në mos e papërgjegjshme

Postuar në 19 Gusht, 2020 00:38

Drejtori i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj ka folur dje në një diskutim në studin e “Opinion” në News 24. Zoti Brataj ka shpjeguar shumë gjëra që lidhen me epideminë e koronavirusit, ka dhënë shifra, ka shpjeguar si duhet të dallojmë simptomat, si duhet të sillemi etj.

Ai ka sqaruar se CoVid-19 është një sëmundje të cilës i trajtohen simptomat dhe terapitë pra nuk janë unike, por ndjekin shqetëimet e pacientit.

Arben Malaj: Taulant Balla më kërkoi të mos kritikoj Lali Erin. Gjoba e Becchettit për tre sms të Ramës dhe Veliajt

Postuar në 18 Dhjetor, 2019 23:19

Anëtari i shkarkuar i Bordit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë Arben Malaj ka deklaruar sot në emisionin “Opinion” se ai është shkarkuar për inate personale të kryeministrit. Malaj ka deklaruar se i është kërkuar me sms nga Tualant Balla që të mos kritikojë Lali Erin. 

Malaj ka këmbëngulur më tej kur ka thënë se edhe gjoba 110 milionë euro që do t’i faturohet Shqipërisë për shkak të gjyqit të biznesmenit Becchetti vjen për shkak të disa sms-ve që sipas tij Erjon Veliaj i ka nisur Becchettit duke e kërcënuar. 

Misteri “Macron”, veto Shqipërisë për azilantët, premtim liberalizimi për kosovarët

Postuar në 25 Tetor, 2019 00:13

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka sqaruar dje gjatë një diskutimi në “Opinion” pozicionin e tij mbi akuzat që I janë bërë nga ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sipas të cilit Rama, Thaçi dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç do të ndanin mes tyre 10 miliardë euro në këmbim të konsensusit për ndarjen e Kosovës. Rama nuk ka preferuar të japë një përgjigje direkte, por ka zbuluar propozimin e presidentit francez Emmanuel Macron për Kosovën. 

Shehaj: PD-ja po verifikon edhe tetë raste të tjera për mashtrim me formularin e dekriminalizimit

Postuar në 17 Shtator, 2019 23:28

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj ka deklaruar në një diskutim në emisionin “Opinion” në Tv Klan se aktualisht opozita po shqyrton edhe tetë raste të tjera të kandidatëve të shumicës në raport me dispozitat e ligjit për dekriminalizimin.

Sipas Shehajt të dhënat dhe denoncimet vijnë nga qytetarët dhe PD-ja bën verifikimet që ai ka thënë se nuk janë të vështira në një vend të vogël si Shqipëria. Shehaj ka shtuar se të gjithë kandidatët që kanë rezultuar me probleme kanë qenë zgjedhje e z. Rama në PS dhe për ta ai ka patur dijeni të plotë.

Si prishet dhe si ndërtohet në Tiranë - e ka mbajtur fjalën?

Postuar në 27 Korrik, 2019 16:27

Një intervistë e z. Edi Rama dhënë në vitin 2001 për emisionin “Opinion”, Tv Klan, zbardh një pjesë të historisë së afërt politike të Shqipërisë, të cilën e shohim sot të aktualizuar si politikë qeverisëse. Z. Rama asokohe ishte kryetar bashkie në Tiranë. Me veshjen e tij me të cilën kërkoi të krijonte identitetin e dikujt ndryshe, por që nga distanca kohore, sot duket si ajo e një menaxheri cirku lëvizës, z. Rama sqaron një prej dashurive të hershme të tij: Prishjet e objekteve të ndryshme.

Pse janë kaq të qetë socialistët përballë reformës në drejtësi? Ja një shpjegim...

Postuar në 04 Korrik, 2019 01:52

Lexoni sesi përgjigjet një ish-zv.ministër nëse e akuzojnë për korrupsion:

Ore nuk më intimidon dot as ti as 10 si ti. Kam kaluar si puna jote pa fund. KLSH bën 1 mijë kallëzim, për kë i teket atyre. Ka bërë kallëzim dhe organi që e verifikon këtë është prokuroria dhe jo çështja është pushuar me një hetim të formës së prerë

Dako ka të drejtë për ndërhyrjet në media

Postuar në 06 Qershor, 2019 23:18

Mediat online po qarkullojnë së fundmi një përplasje në studion e “Opinion” mes moderatorit Blendi Fevfziu dhe ish-kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako. Deklaratës së këtij të fundit se moderator në fjalë i nënshtrohet kërkesave për heqjen ose vendosjen e një lajmi, Fevziu i është përgjigjur se “askush nuk ka bythë ta bëjë një gjë të tillë”.

Video/Made in Opinion - Tv Klan. Fyerje dhe sharje live

Postuar në 08 Maj, 2019 14:32

Baton Haxhiu është kapur në befasi nga kërcënimi i Meslida Dodës për një shishe kokës, duke marrë pozën e atij që nuk ndihet më rehat në studio. Ka ndodhur në Opinionin e Blendi Fevziut, marka kryesore e sherrit banal në televizionet shqiptare.

Zgjedhjet lokale nuk janë referendum për Teatrin Kombëtar

Postuar në 29 Mars, 2019 03:01

 

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj po bind tashmë shumëkënd se ka një problem shumë serioz me të vërtetën dhe me respektin ndaj qytetarëve. Ose atyre që e dëgjojnë. Kjo nuk është një kritikë në vetvete për zotërinë, pasi zoti Veliaj shfaqet psikologjikisht si njeri që e përjeton botën si polare: ose je me progresin siç e kupton ai, ose je një pakicë e zhurmshme, një shpellar etj..

I bie pragut të dëgjojë dera!

Postuar në 15 Mars, 2019 17:29

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka publikuar sot një opinion në gazetën “Panorama” ku e vë theksin tek dështimi koherent i politikës për t’i dhënë vendit një perspektivë të shpejtë europiane. Referuar situatës aktuale, ish-ministri fut në rrethin e përgjegjësive si qeverinë ashtu dhe opozitën, duke folur për sëmundjen kronike të ikjes nga përgjegjësitë, ku qeveritë dhe mazhorancat mbajnë peshën kryesore.  Me pak fjalë i bie pragut të dëgjoje dera!

Pages

Subscribe to RSS - opinion