Denoncime për Durim Bamin dhe një “ditëlindje sheikësh” në Kotorr. Heshtje nga transparenca.al

Postuar në 28 Maj, 2016 23:03

Dy raste të reja të denoncimit publik për përfaqësues të ekipit qeveritar janë bërë dje dhe sot. Ish-kryeministri Berisha shkruan se polica ka lënë të lirië Durim Bamin, ndonëse ka qenë me armë. Asnjë reagim nga Policia e Shtetit, e tillë vetëm për emër.

Po sot në disa media pati raportime për një ditëlindje të organizuar nga Këshilltari i kryeministri, Endi Fuga. U njoftua se ajo u bë në Kotorr dhe kishte qindra të ftuar. Në një postim të vetin në Facebook, Berisha shkruan se ditëlindja e djalit të Fugës ka qenë e madhe, me 470 të ftuar. Nga dalin paratë për këto davete kur Endri Fuga është vetëm një tre vjeçar në borderotë e shtetit? “Keshtu, burime prane makines se numrimit te parave, eshte vet Rama direkt qe i sponsorizoi Fuges festen e ditelindjes se djalit nje vjeçar ( te cilit i uroj jete te gjate) ne Kotor me 470 te ftuar ne njerin nga hotelet me luksoze te Kotorit, shoqeruar me nje tur Kotor-Dubrovnik me nje mega jaht sheikesh. Ne nje kohe qe i ati i djalit vetem tre vjet me pare ka firmosur per here te pare ne bordero. Natyrisht kjo feste nuk u sponsorizua me parate e buxhetit, si dasma me dy raunde e "zogut" te Rames, Veliaj, por hajt te themi me tepricat e makines se Gysit. Sugari eshte dobesia e Rames”, shkruan Berisha.

Nga transparenca.al heshtje e plotë.  

Comments

Submitted by Anonymous (not verified) on

Endri Fuga nuk ka djale por vajze dhe ne Mal te Zi nuk kane shkuar per te festuar ditelindjen e Vajzes por per Dasmen e Endrit. Sot ne Kotor martohet Endri Fuga . Sot Endri ka ftuar 100 ndra njerez ne dasmen e tij.

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.