endri fuga

Ekskluzive/Del në botim libri Shënime për opozitën

Postuar në 27 Maj, 2019 01:55

Burime nga Drejtoria e Komunikimit në Kryeministri bëjnë me dije për “Të Kripura” se së shpejti del në qarkullim vepra e radhës e z. Edi Rama, “Shënime për opozitën”. Titulli krijon tingëllime të ngjashme me librin “Shënime për Kinën” të Enver Hoxhës, por është lënë i tillë meqenëse aty ka edhe kritika, por edhe vëzhgime për opozitën. 

Kur të përçudnon Elisa, me porosi të Endrit edhe në emër të Edit

Postuar në 09 Shkurt, 2019 13:15

Shoqëritë e qytetëruara”, u fliste dje Elisa Spiropali prindërve dhe gjyshit të vajzës së dhunuar në Kavajë, “dallohen nga mënyra se si përballen me sfidat, si përballen me raste të tilla dhe si e trajtojnë dinjitetin e njeriut”.

Mirëpo gjuha e trupit e atyre njerëzve fliste më shumë se Spiropali dhe veshjet e saj të zeza.

Nëna e vajzës kishte kryqëzuar këmbët edhe duart, një komunikin ky jo verbal që ulëret padëshirën e personit për tu hapur ndaj çdo mesazhi apo ngacmimi të jashtëm, si mesazhet që po përpiqej Spiropali të përcillte.

Qarkore e Fugës për ministrat e rinj: Ja kush është gazetari që sjell ters dhe nuk duhet punësuar për këshilltar

Postuar në 08 Shkurt, 2019 01:03

Drejtori i Komunikimit të Kryeministrit, Endri Fuga, ka shpërndarë një qarkore për ministrat e rinj, duke u kujtuar të përzgjedhin për këshilltarë për mediat gazetarë që e kanë këmbën e mbarë. Qarkullon madje edhe një listë e kuqe përjashtimore, por sipas burimeve të redaksisë së "Të Kripura", znj. Kazhani është e vetmja që figuron në të për arsye krej subjektive, në mos iracionale. Konsiderohet se është ters pasi reportazhi i saj për Air Albania ngjan se u kthye në requiem sapo u publikua.

Endri Fuga urdhëron Taulant Ballën për krijimin e grupit “Miqtë e John Bolton”(Lista e plotë)

Postuar në 31 Janar, 2019 19:04

Burime të besueshme nga qarku i shkurtër psikoterapeutik që funksionon në Kryeministri bëjnë të ditur për ResPublica se Endri Fuga, drejtori për Komunikimin i kryeministrit Edi Rama, ka urdhëruar krijimin e një grupi të miqësisë me John Bolton. 

Ekskluzive/Nga pluhuri kimik i protetës së PD-së preket edhe Endri Fuga. Po përgjonte pas perdes në zyrën e Ramës në Kryeministri

Postuar në 29 Maj, 2017 16:11

Tirana zien nga lajmet se PD-ja po zhbëhet, se të hequrve nga lista e Bashës u kanë ardhur mentruacionet e pakënaqësisë, kurse në Kryeministri ka një tjetër krizë. Më minore kuptohet, por shumë irrituese për nga budallallëku.

A ka një projekt real për Karpenin? Cili është roli i Endri Fugës?

Postuar në 07 Shkurt, 2017 22:15

Mustafa Nano është fokusuar sot në emisionin "Zululand" tek investimi i shumëdiskutuar mbi portin e Karpenit. Nano ka bërë një rezume të historisë së këtij projekti, të cilën gjatë gjithë emisionit e ka parë me dyshim duke ngritur pikëpyetje.

Denoncime për Durim Bamin dhe një “ditëlindje sheikësh” në Kotorr. Heshtje nga transparenca.al

Postuar në 28 Maj, 2016 23:03

Dy raste të reja të denoncimit publik për përfaqësues të ekipit qeveritar janë bërë dje dhe sot. Ish-kryeministri Berisha shkruan se polica ka lënë të lirië Durim Bamin, ndonëse ka qenë me armë. Asnjë reagim nga Policia e Shtetit, e tillë vetëm për emër.

Të fshihesh pas gishtit, apo statusit të Endri Fugës/Mirënjohje për hetues dhe sigurimsa. Edhe Enver Hoxha i degdisi në 1984-ën

Postuar në 29 Nëntor, 2015 17:20

Sot u bë publike lista e medaljeve të mirënjohjes që qeveria e Edi Ramës, një qeveri “me yll në ballë”, i ka dhënë një pjese të mirë të drejtuesve të ish-Sigurimit të Shtetit, apo të Hetuesisë(http://www.respublica.al/2015/11/29/qeveria-mirënjohëse-e-partisë-së-punës-dekorata-për-ish-funksionarë-të-regjimit). Dhe për të mbuluar diellin me shoshë, qeveria nxori në një rrëzë të rrjeteve sociale, drejtorin e Komunikimit të Kryeministrit, Endri Fuga, që e shesin si shumë të aftë.

Rama shpjegon pse i dha akull të ndotur Briseidës dhe Fugës: Fëmijët kanë nevojë për antikorpe

Postuar në 02 Shtator, 2015 19:42

“Zyrtare”, e majta "Dita" në sherr me Fugën e kryeministrisë, pra dhe me Ramën

Postuar në 10 Gusht, 2015 22:29

Gazeta e majtë “Dita” ka një përplasje tashmë publike me këshilltarin e kryeministrit për mediat Endri Fuga, rrjedhimisht dhe me vetë Ramën. "Dita", një ditë më parë botoi një lajm mbi ndalimin e një piloti gjerman, pse helikopteri i tij duke kaluar mbi Dhërmi i kishte bërë zhurmë kryeministrit Rama. Vetë Fuga shkruante në rrjetet sociale se gazeta “boton një lajm të rremë për dava pilotash dhe helikopterash dhe kur ua përgënjeshtron me fakte thonë s’e ndryshojmë se ka 5 mijë klikime”.

Subscribe to RSS - endri fuga