Wadephul

Drejt Europës vetëm si kope votimi e këtyre

Postuar në 09 Korrik, 2020 20:10

Siç mund të pritej opozita aksidentale parlamentare është çarë. Deputetë të saj kanë pranuar të votojnë reformën zgjedhore sipas marrëveshjes PS-PD-LSI. Nëse do të pyesë kush cilët janë këta deputetë, do të mendonim se kemi të bëjmë me ndonjë kuriozitet të dikujt që po zgjidh fjalëkryqet e Kadri Vokopolës në ndonjë lokal. 

Dacka e radhës nga Gjermania, Wadephul: Partitë të pranojnë vendimin e Presidentit

Postuar në 09 Qershor, 2019 15:49

Nënkryetari i grupit parlamentar të Unionit Kristiandemokrat dhe Kristiansocial në parlamentin gjerman (Bundestag) Johann David Wadephul, reagoi të dielën në një deklaratë për redaksinë e Deutsche Welles ndaj vendimit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta për anulimin e zgjedhjeve vendore më 30 qershor.

Korrupsioni në nivele të larta, arsyeja pse deklarimi i Wadephul ka shumë rëndësi për Shqipërinë

Postuar në 31 Maj, 2019 11:58

Dje Gjykata e Gjenovës në Itali ka dënuar me 3 vjet e pesë muaj zv.ministrin e zv.ministrin e Transporteve, Edoardo Rixi. Rasti i përket viteve 2010-2012 dhe ka të bëjë me shpenzimet e Legës në këshillin rajonal në Liguria. 

Manipulimi me artikullin e Michael Roth/Në Gjermani po thonë Jo për Shqipërinë

Postuar në 30 Maj, 2019 13:23

Dje u qarkullua në media një deklaratë e ministrit gjerman për Evropën, Michael Roth, që kritikonte qëndrimin politike dhe vepriemt e dy partive kryesore opozitare në Shqipëri. Ideja është e thjeshtë: legjenda se Gjermania është kritike me qeverinë shqiptare nuk qëndron. Dhe si ilustrim sillet një qëndrim i ministrit Roth. 

Subscribe to RSS - Wadephul