facebook

Freshista, ose flamurtarë të Facebook-ut të Edi Ramës

Postuar në 12 Tetor, 2016 20:45

“FRESSH VOICE” një garë ndër të rinjtë për të marrë drejtimin e Forumit Rinor Eurosocialist të Shqipërisë të Partisë Socialiste. Të paktën kështu e kanë paraqitur krerët e Partisë Socialiste. Por ndërkaq edhe kjo garë po zhvillohet nën “diktatin” e faqes së “plotfuqishme” të rrjetit social “Facebook” të kryeministrit Edi Rama.

Referendumi po zhvillohet në profilin Facebook të Edi Ramës me rezultat tjetër nga ai për postin e kreut të PS-së

Postuar në 01 Tetor, 2016 16:56

Qeveria refuzon të drejtën e njerëzve për t’u shprehur me referendum për importin e mbetjeve. Edi Rama, që me këtë ligj që i jep ministrit të LSI-së, Lefter Koka atribute të mëdha e ndoshta ka kolauduar koalicionin me Ilir Metën, ka zgjedhur të ballafaqohet me ata që e pyesin duke i shpallur injorantë. Të palexuar, të painformuar dhe të shastisur nga media dhe kazanët.

Facebook nis zbatimin e marrëveshjes me Izraelin/Bllokon llogaritë e gazetarëve palestinezë

Postuar në 26 Shtator, 2016 17:57

Editorët e “Shehab News Agency”, me 6.3 milionë ndjekës dhe tre pjsëtarë të “Quds News Network” me 5.1 milionë ndjekës deklarojnë se u janë mbyllur llogaritë në rrjetin social “Facebook”.  Sipas tyre nuk është dhënë asnjë shpjegim dhe për këtë arsye mendohet se rrjeti social po i përmbahet marrëveshjes me Izraelin kundër nxitjeve për luftë dhe urrejtje. Mediat në fjalë janë me seli në West Bank dhe mbulojnë informacione për Palestinën. 

Kambana e së vërtetës/Selfo(ie) – intervista e Edi Ramës: Nuk e keni kuptuar çelësin e fitores sonë në Dibër

Postuar në 18 Shtator, 2016 18:03

Me një orë ku dëgjohet tik – taku, një këmbanë që bie njëherë në këtë të djelë dhe bariu i progresistëve, kryeministri Edi Rama, ju fton në komunikim. Rubrika e re, e quajtur Komunikimi i Javës, është marrë sot, në puntatën e parë, me zgjedhjet në Dibër. Duke fërkuar këmbët dhe duke i dhënë trupit sa para mbrapa, me një gromësimë të lehtë, tiku nervor i përhershëm i Edi Ramës edhe para selfo-intervistave si kjo, e vërteta e Dibrës na shfaqet kështu me zë dhë me figurë. E vërteta u takon fitmtarëve, pasi edhe ata dëgjohen më së shumti në këto kohë.

Elon Musk bën thirrje për ndihmë për të zbuluar shkakun e shpërthimit të Falcon 9 më 1 shtator

Postuar në 12 Shtator, 2016 14:57

Elon Musk po bën thirrje për ndihmën e gjithkujt për të shpjeguar dhe hetuar shkakun e shpërthimit të raketës Falcon 9 që shpërtheu më 1 shtator gjatë një testi. Miliarderi që është një nga financuesit më të mëdhenj të projekteve për të ardhmen, shkruajti një status në Twiter përmes të cilit kërkoi ndihmë:

“Nëse keni audio, foto apo video të anomalisë sonë të javës së shkuar, ju lutem dërgojini te report@spacex.com. Materiali mund të jetë i dobishëm për hetimin”, shkruan Musk.

Parada e punëve botore

Postuar në 16 Gusht, 2016 22:36

Ka disa ditë që kryeministri në vetë të parë, përmes profilit të vet në Facebook poston rregullisht copëza të asaj që e quan Rilindje Urbane të Shqipërisë. Shkolla të rikosntruktuara, sheshe publike në qytete të Shqipërisë ku është bërë ndërhyrje, projekte për teatro etj.. Një galeri suksesesh dhe projektesh që emfatizohen si përpjekja për ringjalljen e vlerave komunitare.

Brazili përdor tjetër gjuhë nga SHBA/Arrestohet përfaqësuesi i “Facebook” për Amerikën Latine. Refuzoi dorëzimin e të dhënave për një hetim trafiku

Postuar në 01 Mars, 2016 22:02

Në SHBA FBI-ja po vazhdon betejën ligjore me kompaninë “Apple” për dekodimin e një telefoni që i përket një personi të dyshuar si i përfshirë në aktet terroriste dhjetorin e kaluar. Por krejt ndryshe veprohet në Brazil. Policia ka arrestuar zv.presidentin e “Facebook” për Amerikën Latine, Diego Dzodan, i cili ka refuzuar vazhdimisht të zbatojë një vendim gjykate që urdhëronte dorëzimin e të dhënave të nevojshme për një hetim për trafik droge.

Berisha: Djali i Makbule Çeços dhe djemtë e Arta Dades, të përfshirë në trafik. Policia po u mbyll dosjen

Postuar në 01 Nëntor, 2015 22:53

Pas qytetarit dixhital vjen edhe oficeri dixhital. Sali Berisha publikon sot në profilin e vet një denoncim të këtij të dytit, oficerit dixhital, që akuzon sërish ministrin e Brendshëm, Sajmir Tahiri. “I nderuar zoti Berisha jam inspektor policie ne drejtorine e antidroges ne drejtorine e pergjitheshme te policise dhe dua te ju njoftoje se 6,2 ton droge e thare(kanabis)qe u sekuestruan gjate operacionit te datave 16-17.10.2015,ne Nivice te Tepelenes ishte e Artan Çeços djalit te Makbule Çeços dhe e Dabullve djemeve te deputetes Arta Dade.

Isa Mustafës i hedhin vezë edhe online, detyrohet të mbyllë facebook-un

Postuar në 19 Tetor, 2015 17:02

Pages

Subscribe to RSS - facebook