Ambasadori Lu: Basha s’na e mbajti premtimin, Rama na e la ko**lin në derë

Postuar në 15 Korrik, 2016 18:22

Në deklaratën më të fundit të Ambasadorit Lu bien në sy në mënyrë të veçantë dy kritika të drejtpërdrejta ndaj Bashës dhe Ramës.

Ndaj Bashës: “Sot, Z. Basha tha se opozita kishte vendosur mbi tavolinë një propozim të vlefshëm. I thashë Z. Basha se propozimi i tij ishte i papranueshëm nga Shtetet e Bashkuara dhe se tregon që ka thyer zotimin e tij ditën e dielë ndaj Ambasadores Nuland”.

Ndaj Ramës: “Gjithashtu sot, Z. Rama njoftoi se ai u ka dhënë fund negociatave me opozitën dhe se do të pranonte çdo kërkesë të opozitës që miratohet nga BE dhe SHBA.  Unë e refuzoj edhe këtë rol.  Përgjegjësia për zgjidhjen e problemeve politike të Shqipërisë është e udhëheqësve shqiptarë”.

e.z

Comments

Submitted by Gjinekologu Halim (not verified) on

Zoti Lu, edhe te mbars ( te len me barre ) edhe nuk pranon ATESINE e femijes.
Po je babai i femijes, mire jemi dalord, por pu nuk je ti babai, atehere, ta dishe mire, femija do te linde KOPIL, dhe kopilat ketu tek ne, kane status tjeter, i dergojne ne jetimore, nuk i merr asnje njeri ne shtepine e vet.
Prandaj zoti Lu, po ke bythe, shtengoji fort e mire, dhe dili per zot, kesaje gjeje qe e,ke gatuar ti vete, tash nji vit e,gjysem.
Te fala nga shtepia.

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.