Fotolajm/Përmbytja e bibliotekës "Shefqet Musaraj" në Vlorë

Postuar në 12 Tetor, 2015 17:43

Biblioteka publike "Shefqet Musaraj" në Vlorë është përmbytur dhe siç duket në këto foto, publikuar nga "Shekulli" gjendja është e rëndë.  

Comments

Submitted by Varka e Noes (not verified) on

U desh kjo permbytje, qe te hiqet nga qarkullimi realizmi socialist tipik folklorik i "Shefqet Musaraj"?!
Duken ashiqare, bere xurxull, nje tufe librash te Marksit, qe askush prej komunisteve tipike shqiptare nuk i kishte lexuar se ishte mjaft te blinin dhe zbukuronin bibliotekat e librarite me veprat e shokut Enver, qe duatrokitej nga Shefqetet e asaj kohe qe pengonin poetet e krijuesit e vertete te ngjiteshin ne varken e letersise se Njeriut te perjetshem...
Te vjen keq qe mes te permbytyrve jane edhe disa autore, qe sigurisht kane hyre ne Vlore pas renies se metodes se realizmit socialist...
Permbytjet, si gjithe gjerat e kqia, duket se nuk vijne vetem per keq...!

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.