taulant balla

Dakord PD-LSI, por vota për PS-në shkon për të paguar Darkën e Nusretit

Postuar në 30 Janar, 2021 18:13

Në një postim në Facebook, një ndër njerëzit kryesorë të Partisë Socialiste, Taulant Balla, e përcjell kështu thirrjen për të mos e votuar PD-në dhe LSI-në: 

Dokument për Bashën që e implikon me çështjen e UÇK-së. U zbulua para apo pas 17 majit 2017?

Postuar në 17 Nëntor, 2020 15:47

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së Taulant Balla ka deklaruar se do të vërë në dispozicion një dokument që tregon CV-në e Lulzim Bashës, i cili thotë se ka qenë hetues në vitin 1999 në luftën e Kosovës.

Qeveria shqiptare nuk ka zgjidhje për "veton" hollandeze

Postuar në 02 Nëntor, 2020 12:25

Kryetari Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Ball aka zhvlerësuar sot një votë kundër të Hollandës për integrimin e Shqipërisë. Z. Balla ka strehuar argumentimin e tij tek aspekti teknik i procesit, që është vendimi i Komisionit Europian.

Toyota Yaris, mbyllin gojën dy zhurmuesit e 3.4 milionë eurove

Postuar në 14 Gusht, 2020 14:23

Hetimi për të famshmen Toyota Yaris është mbyllur me komiken akuzë: Mosdeklarim të ardhurash në kufi.

Pra gjashtë persona do të ndiqen dhe hetohen se pse nuk deklaruan burimin apo se kishin me vete 3.4 milionë euro.

Që nga momenti i djeshëm kur prokuroria vendosi të reduktonte dosjen në këtë akuzë, politika ka heshtur.

Ka heshtur zhurmuesi Lulzim Basha që akuzonte Taulant Ballën se ishte garanti i parave dhe se po pastrote para të pista. Ka heshtur edhe Taulant Balla që rrëmoi e gjeti një lidhje të Bashës me një nga të akuzuarit.

Për kë po kollitet kësaj radhe deputeti socialist?

Postuar në 02 Korrik, 2020 14:02

Deputeti socialist, Taulant Balla, njëkohësisht kryetar I Grupit Parlamentar të partisë, ka kqërkuar sot nga Bordi Drejtues I RTSH-së që të anullojë kontratën e blerjes së ndeshjeve të Champions League.

Nuk e di pse duhet të harxhojë 1.8 milionë Euro televizoni publik që të blejë Champions League, ndeshjet janë në sektorin e luksit.

Qytetarët mund të jetojnë pa parë ndeshjet e Champions League, por them se do jetonin edhe më parë pa i parë.

Maxhoranca pezullon paketën antishpifje

Postuar në 30 Janar, 2020 12:03

Kuvendi ka tërhequr sot nga votimi projektligjin për mediat audiovizive. Shkak është bërë shqyrtimi që po i bën këtij projektligji Komisioni i Venecias. Lajmi është bërë i ditur nga kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla. Balla tha se Komisioni i Venecias do ta diskutojë këtë paketë me procedurë të përshpejtuar më 21 mars.

Ai la të hapur mundësinë e reflektimit në ligj të propozimeve, nëse Komisioni i Venecias do të ketë të tilla lidhur me këtë paketë ligjore.  

Pse nuk reagon edhe sot?

Postuar në 14 Janar, 2020 17:31

Dje gjykata e Tiranës pushoi çështjen ndaj Lulzim Bashës dhe zyrtarëve të tjerë të PD-së për “lobimin rus”. Menjëherë reagoi Partia Socialiste. Taulant Balla u betua se kjo çështje nuk mbyllej teksa akuzoi Prokurorinë për shkelje të qëllimshme procedurash. Sot z. Balla publikoi disa dokumente të reja. Sot Gjykata e Krujës ka liruar nga burgu Endrit Doklen, I dënuar me burgim të përjetshëm. Prokuroria e këtij rrethi ka deklaruar se do apelojë vendimin. Partia Socialiste nuk ka reaguar ende. Nuk ka nxjerrë as Taulantin, as ndonjë dokument.

Khamenei të paktën nuk gënjen si trazovaçët strategjikë të SHBA në Tiranë

Postuar në 09 Janar, 2020 13:34

Politikën shqiptare, atë më përfaqësuesen kuptohet, e ka shqetësuar një deklaratë e kreut suprem iranian, Ajatollah Kahmenei, që e cilësoi Shqipërinë si "një vend djallëzor dhe i vogël që komploton kundër Iranit me amerikanët".  

Ka gënjyer Khamenei? Ja një pyetje që ka interes.

Sipas Bashkimit Europian dhe DASh, dy kishave ku falet pa bërë zë politika shqiptare, Shqipëria është një vend i korruptuar, me demokraci hibride dhe i varfër.

Aleanca e socialistëve me mediat kundër Rilindjes. Në pikëpyetje karriera e Taulant Ballës

Postuar në 10 Gusht, 2019 02:00

Në mbledhjen e fundit të kryesisë së Partisë Socialiste u verifikuan dy zhvillime që kaluan për u raportuar në media. 

Së pari ishte debati mes kryetarit të saj Edi Rama me ish-ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati për çështjen e votimeve të 30 qershorit. Kryeministri është ankuar për pjesëmarrjen e ulët në Tiranë dhe në Shkodër por ky qëndrim është lexuar nga Bushati si goditje për të. 

Partia shpall nul vendimin e Gjykatës

Postuar në 18 Korrik, 2019 01:44

Sot Gjykata e Durrësit vendosi të rrëzojë kërkesën e kandidates së PS-së për Bashkinë e Durrësit Valbona Sako, për verifikimin e mandatit. Gjykata ka dhënë arsyetimin e vet dhe më tej vendimin që e rrëzon kërkesën e znj. Sako, e cila në një prononcim për TemaTv deklaroi se do të apelonte vendimin.

Pages

Subscribe to RSS - taulant balla