shkelzen berisha

Shkëlzen Berisha, gjyqi në SHBA dhe mediat e Tiranës

Postuar në 04 Shtator, 2020 19:11

Në mediat pranë pushtetit po zhvillohet prej disa ditësh një betejë ku janë shpallur fajtorët, mëkatarët dhe fituesit.

Rama, Basha, Shkëlzen Berisha, tri raste (mos)përballjeje me akuzat

Postuar në 13 Janar, 2020 19:40

Sot Gjykata e Tiranës ka vendosur të pushojë çështjen e ngritur ndaj Lulzim Bashës, Arben Ristanit dhe Ilir Dervishit, financier i Partisë Demokratike për të ashtuquajturin “lobim rus”. Akuza e ngritur ishte fallsifikim dhe ngrihej mbi një pretendim se PD-ja nuk ka deklaruar të ardhurat që i janë paguar Nick Muzin, i cili vetë ka deklaruar se i ka marrë nga dy biznesmenë rusë. 

ReportTv/Shkëlzen Berisha me makinën e Astrit Patozit në Prokurori

Postuar në 02 Shkurt, 2018 15:18

Report Tv raporton se Shkëlzen Berisha ka qenë mbrëmë në Prokurori ku është thirrur për çështjen CEZ me makinën e ish-deputetit demokrat, Astrit Patozi, një BMW me targa AA 377 ML. I njëjti televizion raporton se Patozi e ka mohuar një gjë të tillë duke deklaruar se makinën nuk e ka lëvizur gjithë ditën. Pamjet dhe targa thonë tjetër gjë, pasi sipas regjistrimit automjeti me xhama të errët i përket z. Patozi. 

Dështon seanca për CEZ (Video)

Postuar në 01 Shkurt, 2017 20:41

Në Komisionin Hetimor për CEZ ishte thirrur për të dëshmuar djali i ish-kryeministrit Berisha, Shkëlzen Berisha, emri i të cilit sipas deputetit Taulant Balla ishte përmendur në email-et e shtetasit Nue Kalaj, në llogarinë bankare të të cilt është gjurmuar një transfertë e dyshimtë prej 7 milionë eurosh. Kjo shumë dyshohet se i ka kaluar Kalajt si pagesë për ndërmjetësimin mes qeverisë shqiptare dhe kompanisë çeke CEZ për privatizimin e Kompanisë së Shpërndarjes.

Shkëlzen Berisha nën hetim nga agjencia qeveritare e pastrimit të parave?

Postuar në 20 Janar, 2017 08:59

“Shqiptarja.com” shkruan sot se afera “CEZ” që u zbulua në Komisionin Hetimor të drejtuar nga socialistët ka krijuar kushtet për hapjen e hetimeve për shtetasit Nuel Kalaj, Kosovar dhe Shkëlzen Berisha, djali I ish-kryeministrit Sali Berisha.

Kabllogrami për Gërdecin/Ish-shefi i Shtabit të Ushtrisë kishte frikë të dëshmonte zyrtarisht në Prokurori për përfshirjen e Shkëlzen Berishës

Postuar në 09 Shkurt, 2016 20:58

Gazeta “Dita” publikon sot një kabllogram të ambasadës amerikane, cilësuar si konfidencial, i cili përcjell një raportim të ish-shefit të Shtabit të Ushtrisë, Luan Hoxha, në këtë seli në qershor të vitit 2009. Kabllogrami cilëson dëshminë e Hoxhës,mku ai përfshin edhe Shkëlzen Berisha.

“Titulli: Ish-Shefi i Shtabit tregon historinë e tij: Gërdeci pretendon një viktimë tjetër

Datë: 20 qershor 2009

Dërguar: Nga Ambasada Amerikane në Tiranë

Merr: Departamenti Amerikan i Shtetit

Firmosur: Ambasadori Xhon Uidhers

Berisha i drejtohet kryeministrit Rama pas intervistës së biznesmenit Gazment Demi

Postuar në 31 Janar, 2016 12:05

Pas intervistës që biznesmeni Gazment Demi dha për “ResPublica” ka reaguar ish-kryeministri Sali Berisha. Përmes një postimi në profilin e vet në “Facebook” Berisha përsërit qëndrimin e tij, duke nënvizuar në fund se “Me kete rast dua ti them Edi Rames: Se pari, miqesia me Sali Berishen apo cilindo familjare te tij, e cilitdo qofte nuk eshte dhe nuk do jete kurre liçense per te vjedhur ti dhe anturazhi yt pasurite publike te ketij vendi.

Reagon biznesmeni Gazment Demi: “Mora vesh nga PD-ja se jam duke blerë INSIG-un. Është një barcaletë dixhitale”

Postuar në 29 Janar, 2016 18:04

Prej dy ditësh, Partia Demokratike, po deklaron se biznesmeni Gaz Demi, president i Klubit te Futbollit “Partizani”, qëndron pas disa projekteve të mëdha, duke aluduar se kjo kushtëzohet nga lidhjet e ngushta të tij me familjarë të kryeministrit. Z. Demi sqaron në këtë intervistë të shkurtër për ResPublica qëndrimin e tij për këto akuza.

ResPublica: Z. Demi, keni dy ditë që PD-ja dhe ish-kryeministri Berisha ju kanë nxjerrë në “lajme”...

Nëpunësi që përfaqëson unitetin e kombit

Postuar në 19 Dhjetor, 2015 16:59

Gazeta “Tema” publikon foto të djalit të ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha në ballon presidenciale të këtij fundviti. Dhe shtron pyetjen: me çfarë statusi është ftuar Shkëlzen Berisha?(http://www.gazetatema.net/web/2015/12/19/fotot-po-zeni-me-cfare-statusi-eshte-ftuar-ne-ballon-e-nishanit/). Në fakt pyetja qëndron edhe kur e di se kush është president.

Subscribe to RSS - shkelzen berisha