Rilindja Demokratike

"Rilindja Demokratike": Saimir Tahiri, vizitë në shtëpinë e biznesmenit Lefter Sota

Postuar në 05 Nëntor, 2017 16:28

Gazeta zyrtare e Partisë Demokratike, “Rilindja Demokratike” shkruan sot se ish-ministri i Brendshëm, Sajmir Tahiri, ka qenë të premten në shtëpinë e biznesmenit  Lefter Sota, djali i të cilit është ndaluar nga policia në Elbasan. Sipas kësaj gazete “Tahiri ka kërkuar të qetësojë familjarët e mikut të tij dhe t’u kërkojë që të mos flasin. Mësohet se vizita është bërë rreth orës 21:00..”.

Urdhri "Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut për “RD-në”

Postuar në 05 Janar, 2017 14:41

Presidenti i Republikës Bujar Nishani ka dekoruar sot gazetën “Rilindja Demokratike”, organ zyrtar i Partisë Demokratike me titullin: Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut”.

PD përplaset edhe me Euralius

Postuar në 14 Janar, 2016 10:57

Partia Demokratike përplaset edhe me misionin EURALIUS të Bashkimit Evropian, i cili asiston Shqipërinë për reformat në fushën e drejtësisë.
“Rilindja Demokratike”, organi zyrtar i PD-së shkruan se në një “rast unikal në historinë e këtyre 10 viteve të fundit, ky mision ka vendosur të mos i japë të drejtën e fjalës opozitës”.
“Euralius ka ftuar dy nga përfaqësuesit e opozitës që të jenë të pranishëm në këtë takim të rëndësishëm, por nuk ka pranuar që ata të kenë të drejtën e fjalës”, thuhet më tej.

Subscribe to RSS - Rilindja Demokratike