pergenjeshtrimi

Qoka e Rothit përgënjeshtron pa dashje Ramën

Postuar në 14 Mars, 2019 22:04

Një vit më parë kryeministri i Shqipërisë e shpalli veten triumfator të një beteje 20 vjeçare të shqiptarëve për t’u afruar me Europën. Tha se qeveria e tij e bindi Brukselin të japë një datë për hapjen e negociatave dhe se periudha një vjeçare deri në qershorin e 2019 do ishte një proces formal i të ashtuquajturit screeening.

Ja çfarë deklaronte ai:

Muxhahedinët/Reagimi i Këshillit Kombëtar të Rezistencës së Iranit në Gjermani

Postuar në 20 Shkurt, 2019 03:24

Në datën 17 shkurt ResPublica, publikoi një shkrim me titull: Çfarë ndodh realisht në kampin e muxhahedinëve në Manëz? Dhe kush financon për të?

Ruhuni nga kjo Polici!

Postuar në 01 Dhjetor, 2018 20:00

Sot, Policia e Vlorës dhe Prokuroria e këtij qyteti dolën me një deklaratë të përbashkët përgënjeshtruese ndaj emisionit të fundit Top-Story.

Nisur nga transmetimi në TV Top Channel i një reportazhi, ku flitet për rreth 80 persona të zhdukur në vitet e fundit, një numër i cituar edhe nga foltorja e PD-së ditën e djeshme, Prokuroria dhe Policia e Vlorës sqarojnë opinionin publik se:

 Në 3 vitet e fundit rezulton se numri total i personave të larguar nga banesa është 23.

Mark Gjonaj - Asambleist i Shtetit të N. Yorkut - përgënjeshtron shkrimin për ndikimin rus

Postuar në 16 Qershor, 2017 08:53

Në datën 14 qershor disa media publikuan një shkrim të titulluar: “Pse Rusia kërkon të ndikojë rajonin duke blerë media”. Po atë ditë, ambasada ruse në Tiranë, përmes një deklarate – reagim zyrtar, shpërndarë edhe përmes rrjeteve sociale, i referohej publikimit të shkrimit në gazetën "Dita", ndonëse theksonte se shkrimi ishte përhapur në disa media.

Ambasada ruse: Lajmi për kërcënimin e ambasadorit, i pavërtetë dhe provokativ

Postuar në 28 Prill, 2017 08:28

Ambasada e Rusisë në Tiranë ka hedhur poshtë si të pavërtetë dhe provokativ lajmet e televizionit Vizion Plus rreth të ashtuquajturit kërcëim për jetën e ambasadorit. Po kështu selia diplomatike e cilëson të pavërtetë edhe lajmin e kërkesës së personelit shtesë për mbrojtjen si dhe aludimet e bëra për lidhjen e këtyre ngjarjeve me zhvillimet politike në Shqipëri.

Alfred Sereqi përgënjeshtron “Gazeta Shqiptare”: "Intervista nuk është e imja"

Postuar në 27 Shkurt, 2017 16:17

Në datën 20 shkurt në “Gazeta Shqiptare” u publikua një intervistë e Alfred Sereqit, ish-ministër i Jashtëm në vitet ’92-’97 me titull: Ish-ministri i Jashtëm: Shkëputja nga PD në 1997, Berishën do e gjykojë historia.

http://www.balkanweb.com/site/intervista-ish-ministri-i-jashtem-shkeputj...

Shqipëria në kazanin e mediave të huaja

Postuar në 16 Janar, 2017 12:18

Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Saimir Tahiri, i ka kërkuar gazetës italiane “La Repubblica” që të përgënjeshtrojë lajmin e saj për praninë e ISIS në vendin tonë. 

"Për fat të keq, kjo nuk është hera e parë që ndodh, duke cënuar imazhin e Shqipërisë në sytë e lexuesit tuaj, por shpresoj shumë të jetë e fundit…Nga Republika e Shqipërisë, gjatë dy viteve 2015 dhe 2016 nuk ka pasur asnjë shtetas shqiptar që të jetë larguar për në vendet e konflikteve fetare në Siri apo gjetkë, në cilësinë e “foreign fighter”.

“Nuk kam thënë se më kanë përdhunuar”. Vërtet?(audio)

Postuar në 31 Tetor, 2015 15:14

E ka fajina gazetari/ja. Këtë thonë politikanët sa herë nuk dinë nga të rrotullohen, por këtë thonë edhe përfaqësues të kulturës e të artit. Të asaj kulture e të atij arti që i ka zënë derën këtij vendi e që kërkon dafina. Alida Hisku u shfaq në një intervistë për “shqiptarja.com” ku deklaronte se e kishin përdhunuar ish-oficerë të Sigurimit. Deklaratë e fortë, lajm i vërtetë, pse i rrallë kur dikush rrëfen përvojën e përdhunimit. Kështu që kushdo qoftë gazetari/ja vështirë se do nagtërrohej duke shpikur me nënkuptimse Alida Hiskun e kanë përdhunuar.

Subscribe to RSS - pergenjeshtrimi