pasoja

Çdo sjellje e papërshtatshme ndaj Rusisë mund të jetë me pasoja "bërthamore" për SHBA-në

Postuar në 11 Tetor, 2016 18:25

Çdo  sjellje e papërshtatshme ndaj Rusisë mund të jetë  me pasoja "bërthamore" për SHBA-në paralajmëroi Dmitry Kiselyov, kreu i agjencisë shtetërore ruse të lajmeve duke i dërguar një mesazh të qartë Uashingtonit.

Marrëdhëniet mes dy vendeve janë përkeqësuar ndjeshëm javët e fundit pas akuzave të Uashingtonit për krime lufte të Sirisë në  Aleppo. Kiselyov flet për një  "ndryshim radikal" në marrëdhëniet mes Rusisë dhe SHBA-së në javët e fundit.

Plasari: Rama me prirje vetëm në pikturë, fundi i tij me pasoja për Shqipërinë

Postuar në 27 Nëntor, 2015 10:38

Historiani Aurel Plasari parashikon se qeverisja aktuale do të jetë më pasoja për të ardhmen e vendit. Duke folur në emisionin “Debati” në Channel One ai është shprehur se Edi Rama po qeveris keq dhe kjo është arsyeja pse njerëzit duan të largohen.

Aksioni antiinfomalitet, pasoja paradoksale tek çmimet në tregje

Postuar në 06 Tetor, 2015 09:43

Aksioni antiinformalitet që ka përfshirë gjithë vendin ka dhënë pasoja paradoksale në sjelljen e çmimeve në tregje. Në raportimin e tij “Monitor” shkruan se në Tiranë çmimet janë rritur për disa mallra dhe shërbime edhe si rezultat i panikut dhe vështirësive që janë krijuar për furnizime të rregullta, ndërsa në rrethe ka ndodhur e kundërta. Çmimet e bagëtive, shpendëve dhe bulmetit kanë rënë në mënyrë të ndjeshme për shkak se fshatarët nuk po frekuntojnë tregjet nga frika e sekuestrove.

Schulz: Skandali i Volkswagen me pasoja për ekonominë gjermane

Postuar në 04 Tetor, 2015 09:46

Kreu i Parlamentit Europian, Martin Schulz në një intervistë për gazetat lokale në Gjermani deklaroi se skandali i Volkswagen me manipulimin e parametraveve të ndotjes në motorrët Diesel do të jetë me pasoja për ekonominë gjermane, por u shpreh optimist se kompania më e madhe e prodhimit të makinave në Europë do ta tejkalojë këtë krizë.

Subscribe to RSS - pasoja