kreshnik spahiu

Greqia e di shumë mirë se ky vend ka Zot

Postuar në 11 Shtator, 2020 00:22

Stina e përgjithshme e budallallëkut politik ka nisur këtë vit me faljen e detit Greqisë. E dëgjon këtë skenar si bindje të përgjithshme që nga Parlamenti e deri te një kamarier i thjeshtë:
Deti po falet. Pikë

Por ka edhe më keq. Greqia mund të hyjë me luftanije në ujërat tona në rast mosmarrëveshjesh dhe sipas këtij varianti nuk do kemi çfarë të bëjmë sepse nuk kemi mjete. Kush e ka vënë në lëvizje fantazinë për këtë skenar?

Albini me Bashën?! Po Albini me Veliajn?

Postuar në 07 Tetor, 2019 16:04

Kreshnik Spahiu, një analist fantazmagorik që dikur ishte në Këshillin e Lartë të Drejtësisë dhe pak më pas Dikurit, edhe kryetar i një partie nacionaliste si Aleanca Kuq e Zi, është përpjekur të likujdojë sot me një shkrim opsionet e Lulzim Bashës dhe Monika Kryemadhit si njerëz të ndryshimit. Boja patjetër që ka shkuar kot në këtë rast, pasi askush, ose thuajse askush nuk pret që këta të dy të sjellin ndonjë ndryshim.

Subscribe to RSS - kreshnik spahiu