Komisioni i Reformes

Me garancitë e Gjiknurit dhe ambasadores gjermane

Postuar në 08 Maj, 2019 12:54

Politika e ka ulur integritetin në dysheme, duke e kthyer vendin në një republikë ekzotike për ambasadorët. Nën drejtimin e Damian Gjiknurit dhe Rudina Hajdarit mazhoranca shpalosi vizionin e saj për të standartizuar rregullat e lojës, ku në tryezë ishin edhe disa diplomatë të huaj.

Vëzhgim: Komisioni i Reformës në Drejtësi vijon punën normalisht. PD-ja pushon akuzat për Fatmir Xhafën dhe vëllanë e tij

Postuar në 18 Gusht, 2016 18:07

Sot ka zhvilluar punimet Komisioni i Posaçëm për Reformën në Drejtësi. Një çështje që duket se u “harrua” nga opozita është prezenca në të e Fatmir Xhafës, drejtues i tij dhe përfaqësues i Partisë Socialiste. Për gati një javë, PD-ja akuzoi qeverinë, kryeministrin personalisht, se po fshihnin një kërkesë ekstradimi për Agron Xhafën, të vëllanë e drejtuesit të komisionit. PD-ja dhe kryetari i saj e akuzuan Agron Xhafën për përfshirje në trafikun ndërkombëtar të drogës duke kërkuar për këtë arsye largimin e Xhafës nga komisioni.

Fatmir Xhafës i kërkohet largimi

Postuar në 06 Gusht, 2016 13:00

Opozita ka përshkallëzuar sulmin ndaj kryetarit të Komisionit të Posaçëm të Reformës në Drejtësi, Fatmir Xhafaj, duke kërkuar largimin e tij nga Komision, pas denoncimeve të bëra nga vetë Partia Demokratike për implikimin e vëllait të Xhafës në trafik ndërkombëtar të drogës.

Subscribe to RSS - Komisioni i Reformes