koka

Kallëzim i dytë për kryebashkiaken e Sarandës

Postuar në 30 Maj, 2018 11:20

Kryebashkiakia socialiste e Sarandës, Floriana Koka kallëzohet për herë të dytë penalisht për shkelje dhe parregullsi në punët publike. Pas Kontrollit të Lartë të Shtetit është Inspektorati Kombёtar i Mbrojtjes sё Territorit që e ka paditur bashkë me disa zyrtarë dhe ish-zyrtarë të kësaj bashkie.

Ata akuzohen per miratimin ne kundershtim me ligjin, te lejes se ndertimit ne favor te firmes “Daedsh.p.k”dhe zgjatjen e afatit te kesaj leje per objektin Kompleks multifunksional ne zonen bregdetare, prane Kanalit te Cukes

Paditen kryebashkiakia e Sarandës dhe 6 zyrtarë

Postuar në 24 Nëntor, 2017 12:24

Kryetarja e Bashkisë së Sarandës, Florjana Koka dhe 6 zyrtarë të tjerë të kësaj njësie vendore janë kallëzuar në Prokurori për shpërdorim detyre nga Kontrolli i Lartë i Shtetit. KLSH ka konstatuar një dëm financiar për buxhetin e shtetit me vlerën e 32.466.812 lekë. Auditimi nga KLSH është bërë në periudhën nga Janari i vitit 2015 deri në Korrik të 2016, pra pak kohë pasi Koka kishte marrë detyrën për të drejtuar bashkinë e qytetit bregdetar.  Shkeljet e konstatuara në bashkinë e Sarandës lidhen me kontrollin dhe disiplinimin e punimeve të ndërtimit në disa projekte.

Rama fut edhe ministrat e LSI-së në karvanin e qenve

Postuar në 28 Janar, 2017 13:53

Që teatrit PS-LSI i ka dalë boja kjo nuk fshihet më, por  deklaratat e fundit të ministrit të Mjedisit Lefter Koka duket se  kanë ekspozuar edhe publikisht përmasën reale të mënyrës si këto dy parti i të Shqipërisë Europiane i janë servirur publikut.Në përgjigje të akuzave të ministrit të LSI-së për ministrin e Brendshëm Sajmir Tahiri, kryeministri Rama ka ndarë me ndjekësit e vet në profilin e tij në Facebook, anketën e KE për indeksin e besimit te institucionet, e posaçërisht te policia e Shtetit.

Në qarkullim vetëm makinat me standard Euro 4 dhe 5

Postuar në 15 Dhjetor, 2016 11:24

Së shpejti në qeveri do të mbërrijë propozimi  për standardin Euro në flotën e automjeteve që qarkullojnë në vend. Kjo u bë publike nga ministri i Mjedisit, Lefter Koka gjatë një interviste për News 24, ku sipas tij 48% - 60% e ndotjes së ajrit në vend vjen nga automjetet

Joleza Koka nuk do të Emërohet më në krye të FRESSH-it

Postuar në 17 Shkurt, 2016 20:52

Motivacioni zyrtar vetëkuptohet: Qyfyro-fjalimi i para disa ditëve

Në tetë vjet u asgjësuan 20% e pyjeve

Postuar në 19 Janar, 2016 16:48

Ministri i Mjedisit Lefter Koka ka deklaruar në Komisionin Parlamentar të Veprimtarive Prodhuese se në tetë vite janë zhdukur 20% e pyjeve të Shqipërisë. “Vetëm në 8 vjet janë dhënë 2600 e ca leje shfrytëzimi pyjesh. Të kuptohemi, në 120 ditë pune që ka një administratë shtetërore i binte mesatarja çdo ditë të jepeshin 3 leje për shfrytëzim pyjesh. Në dy vjet janë dhënë 24 lejeshfrytëzimi, nga të cilat 9 janë në pyje private. Ministria e Mjedisit nuk ka dhënë asnjë leje në rrethin e Kolonjës. Janë dhënë ankande për 2014-2015, nuk është bërë asnjë.

Moratorium 10 vjeçar për pyjet. Ndalohet eksporti i lëndës drusore në masën 100%

Postuar në 25 Nëntor, 2015 16:20

Pas “luftës së peshkut” në Laç, Rama proteston: “Populli e ka gabim, nuk është e vërtetë që peshku qelbet nga koka!”

Postuar në 06 Shtator, 2015 17:20
Subscribe to RSS - koka