inagurimi

Inagurim në dy kohë (Video)

Postuar në 09 Korrik, 2018 12:41

Kryeministri Edi Rama ishte dje në Vlorë ku inaguroi impiantin për përpunimin e ujrave të zeza ne Vlore. Rama e prezantoi si një nga investimet me të rëndesishme të qeverisë së tij për këtë zonë, por jo të fundit.

“Prej dekadash ujrat derdhen në det dhe pas kryerjes së inevstimeve që po jep frytet është koha për të nisur investimin për sisitemin përfundmitar në mënyrë që vitin e ardhshme vija bredetare të jetë në kushte optimale”-deklaroi Rama

“Santa Quaranta”, nga inaugurimi te sekuestrimi (Video)

Postuar në 24 Nëntor, 2017 20:25

Policia sekuestroi këtë të premte hotelin luksoz “Santa Quaranta” në bregdetin e Sarandës në pronësi të vëllezërve Balili, pasi njëri prej tyre Klemend Balili është në kërkim ndërkombëtar si kreu i një rrjeti ndërkombëtar të trafikut të drogës.

Lajmshitësi Veliaj, pa skrupuj; inauguron thertoren e 5 viteve më parë (Video)

Postuar në 05 Tetor, 2017 18:55

Zyra për shtyp e Erion Veliajt shpërndau këtë të enjte materiale video mbi hapjen e të parës thertore publike nga Bashkia e Tiranës në zonën e Vaqarrit. Një projekt që sipas Bashkisë, përveçse do të disiplinojë situatën me konsumin e mishit në Tiranë,  do të shmangë ndotjen e mbi të gjitha do të ofrojë informacion për mishin e kontrolluar dhe të certifikuar nga Bashkia e Tiranës.

Inagurime ideatorësh dhe historish politike të projektit Rama

Postuar në 11 Janar, 2017 14:22

Në Tiranë nisi shtrimi i pllakave të bulevardit të ri, një zgjatim i bulevardit ekzistues që nis nga ish-stacioni i Trenit dhe vijon drejt Paskuqanit. Një projekt i domosdoshëm dhe i vonuar për Tiranën që siç u tha ka ekzistuar që në kohën e Mbretit Zog dhe i riparë si në kohën e qeverisë së Adil Çarçanit dhe më vonë, gjatë qeverisjes së Fatos Nanos për të marrë formë konkrete gjatë drejtimit të Bashkisë nga ish-kryetari Lulzim Basha, i cili pati meritën e vetme që nisi veprimet në terren.

Subscribe to RSS - inagurimi