deshmia

Kreu i FBI, Comey: Do të merrja të njëjtin vendim për hetimin ndaj Clinton

Postuar në 03 Maj, 2017 17:45

Pse ishte e nevojshme që 11 ditë përpara zgjedhjeve presidenciale Ju të njoftonit hapjen e një hetimi rreth një kompjuteri të ri, pa patur dijeni se çfarë kishte në të? Pse nuk bëtë thjesht hetimin siç do të bënit normalisht?

Fatos Lubonja: Manipulimi me dëshminë ndaj babait, sulm i Edi Ramës

Postuar në 24 Prill, 2017 18:41

Fatos Lubonja ka reaguar pas publikimit të një dokumenti, në të cilin thuhet se ai ka dëshmuar kundër të atit. Lubonja thotë se po manipulohet me këtë fakt dhe po sulmohet egërsisht nga Edi Rama me anë të Henri Çilit, pse ai është kundër qeverisë. Ja si e shpjegon Lubonja, të vërtetën e tij, me atë që ka ndodhur në burg, në një shkrim për gazetën "Panorama":

Dëshmia e Fatos Lubonjës për të atin: Më shkruante gjëra armiqësore...

Postuar në 08 Prill, 2017 10:52

Gazeta “Panorama” publikon sot dëshminë e Fatos Lubonjës në hetuesi në vitin 1975, kohë kur i ati, Todi Lubonja, ishte arrestuar dhe burgosur. Dëshmia e Lubonjës është në fakt akt denoncimi për të atin, ndonëse aty mund të hamendësohet se nuk ka të pavërteta. Publikimet e Todi Lubonjës konfirmojnë deri diku këto dëshmi të të birit, por në tekst Fatos Lubonja shkruan për “gjëra armiqësore” që i ati i shkruante në letra. Ai zbërthehet plotësisht kur rrëfen konsideratën e të atit për Enver Hoxhën dhe miqësinë me Ramiz Alinë. Një situatë qartë frike dhe thyerjeje. 

 

Reagon Presidenti: Për Zhitin, dëshmi bashkëpunimi në Spaç. Konstatova edhe paqëndrueshmëri psikike

Postuar në 22 Mars, 2017 11:09

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, ka reaguar ndaj komenteve të Visar Zhitit, i Ngarkuar me Punë i Shqipërisë në Vatikan, i cili një ditë më parë akuzonte kreun e shtetit për dekretimin e Fatmir Xhafës si ministër i Brendshëm. Përmes një interviste të shkurtër në gazetën “Panorama”, Nishani zbulon disa arsye se përse nuk u dekretua Zhiti si ambasador në Vatikan, çështje kjo që ka lënë pezull përfaqësimin e Shqipërisë në Selinë e Shenjtë. 

Një puthje nga Ashton Kutcher për John McCain

Postuar në 16 Shkurt, 2017 15:32

Aktori Ashton Kutcher ka dëshmuar para Senatit amerikan për abuzimin me fëmijët dhe atë që quhet skllavëria moderne. Ai drejton një fondacion, Thon dhe ka folur "në mënyrë pasionante" për disa gjëra "që asnjë njeri nuk duhet t'i shikojë. Në fund drejtuesi i Komitetit në Senat, senatori John McCain ka falënderuar Kutcher të cilit i ka thënë se duket më mirë në filma. Reagimi i aktorit ishte me shumë humor...

Ish-avokatja e Shtetit: CEZ kërkoi 300 milionë euro për t'u larguar

Postuar në 19 Janar, 2017 15:26

Komisioni Hetimor për cëshjen e CEZ ka thirur të dëshmojë në mbledhejn e rradhës, ish-avokaten e Shtetit Ledina Mandia. Në dëshminë e saj, Mandia ka bërë të ditur se kompania CEZ ka kërkuar 300 milonë euro dhe daljen nga Shqipëria, në të kundërt do ta çonte çështjen në Arbitrazh dhe do të kërkonte 500 milionë euro nga Shqipëria. 

Nëse rrëmimi në arkiva mund të quhet reciprocitet...PS: 1 400 shikime dhe 200 shpërndarje :(

Postuar në 31 Tetor, 2016 21:49

Kryeministri Edi Rama poston sot një të dhënë historike për Akropolin, mesazhi i së cilës nuk merret vesh mirë se cili është. Sidomos nga kryeministri i një vendi që ka braktisur edhe emigrantët e vet, apo i seleksionin ata politkisht. Më poshtë postimi, që ka marrë 1 400 shikime dhe është shpërndarë 200 herë:

Tv Klan: Në prokurori kanë dëshmuar se ka edhe një pajisje të dytë përgjimi

Postuar në 11 Qershor, 2016 16:16

Ndërkohë që vijon hetimi për pajisjen përgjuese që supozohet se ka qarkulluar jashtë rregullave dhe ligjit në Shqipëri, televizioni “Klan” raporton se nga dëshmitë e oficerëve të Policisë së Shtetit zbulohet se ka edhe një pajisje të dytë. Lajmi përcillet me burime dhe asgjë nuk është zyrtare, por sipas këtij raportimi, pajisja është parë pasi ndodhi ngjarja e farmacisë në posedim të bababit të ministrit të Brendshëm, Sajmir Tahiri.

Rishtetëzimi i CEZ, Komisioni Hetimor do të thërrasë edhe kryeministrin Edi Rama

Postuar në 13 Maj, 2016 15:03

Komisioni Parlamentar Hetimor për rishtetëzimin e CEZ, do të thërrasë për të dëshmuar edhe kryeministrin Edi Rama. “Duket se Partia Demokratike do thërrasë para komisionit edhe kryeministrin Edi Rama. Gjithësesi palët kanë rënë dakord për të punuar bashkarisht për hartimin e një plani hetimi të përbashkët, i cili do të miratohet mbledhjen e ardhshme”, raporton Top-Channel.

Hetimi për serverin e Tatimeve/Shmangen dëshmitarët. Mungon edhe Panajot Gjiknuri, pjesë e Grupit të Auditit, vëlla i ministrit të Energjetikës

Postuar në 04 Maj, 2016 15:20

Komisioni Parlamentar Hetimor për zbardhjen e ndërhyrjes në serverin e Tatimeve, po dështon në mbledhjen e dëshmive. Kryetari i këtij Komisioni, Arben Ristani, deklaroi sot se për të gjithë ata dëshmitarë që janë vënë në dijeni dhe janë thirrur, do të bëhen kallëzimet për t’i thirrur me forcë. “Për ata dëshmitarë që kanë marrë dijeni dhe nuk janë paraqitur sigurisht që do të bëjmë kallëzimet përkatëse për ti marrë me forcën shtrënguese të shtetit.

Pages

Subscribe to RSS - deshmia