deshmia

Një Shvejk më shumë

Postuar në 30 Shtator, 2019 12:56

Sot në Prokurori ishte Arbjan Mazniku, nënkryetari i Bashkisë së Tiranës. Ai dëshmoi për natën e paguar në Barcelonë nga kompania "Fusha", me të cilën bashkia e Tiranës ka disa kontrata për punë publike.

Nënkryetari i Bashkisë deklaroi se i vjen mirë që shkoi në prokurori për të treguar të vërtetën, duke i quajtur akuzat baltë dhe fake news.

"Është që t'i japim drejtësisë informacionin, sepse vetëm e vërteta mund baltën, zhurmën dhe 'Fake News'” - deklaroi Mazniku pasi u mor në pyetje.

Publikohet dëshmia e Majkëll Xhekson (Video)

Postuar në 05 Shkurt, 2019 11:26

Publikohet nga Daily Mail një video-dëshmi që ndoshta është intervista e vetme e Majkëll Xhekson, mbi akuzat për abuzimin seksual të të miturve.

Në materialin që zgjat 10 minuta, "mbreti i pop" shfaqet i qeshur gjatë marrjes në pyetje nga një grup prokurorësh, në lidhje me ankesat që janë bërë kundër tij lidhur me marrëdhëniet "e papërshtatshme" me të mitur.  Video është regjistruar në mars të vitit 1996 në hotelin e Neë York City, kur Majkëll Xhekson ishte 37 vjeç.

Piktura e parë ku dëshmohet kanceri i gjirit vjen nga Rilindja

Postuar në 03 Mars, 2018 19:45

Tanimë pranohet gjerësisht se kanceri është një sëmundje që ka shoqëruar njeriun qysh prej kohëve antike. Skeletet e gjetura dhe analizat e kryera mbi to kanë evidentuar këtë defiçencë të trupit tonë si sistem që gjeneron sëmundjen e cila ende sot konsiderohet relativisht e shërueshme.

Për të provuar këtë fakt shërben edhe arti figurativ analizuar së fundmi nga një ekip onkologësh të universitetit të Warwick.

Dëshmia e Facebook në Kongres: Rusët krijuan 129 ngjarje në rrjet. 126 milionë amerikanë u ekspozuan...

Postuar në 26 Janar, 2018 14:25

Kompania Facebook Inc ka deklaruar në kongresin amerikan se agjentët rusë krijuan 129 ngjarje në rrjet gjatë zgjedhjeve të fundit presidenciale në SHBA. Dëshmia është depozituar me shkrim në formën e një deklarate ka shpjeguar se këto “ngjarje” të gjeneruara në rrjetet sociale u panë nga 338 300 përdorues të ndryshëm të Facebook dhe në to u regjistruan për pjesëmarrje 62 500 përdorues.

Dëshmia e dy ish-muxhahedinëve/Tortura në kampin e Tiranës

Postuar në 07 Nëntor, 2017 21:33

Dy prej muxhahedinëve iranianë që janë arratisur nga pallatet e Yzberishtit ku ndodhen mijëra të tjerë, rrëfejnë eksperiencat e tyre në Tiranë. Në një rrëfim ekskluziv për TemA TV ata tregojnë sesi raportonin endrrat dhe mendimet tek krerët eMEK-ut dhe më pas mijëra persona mblidheshin rreth tyre dhe qeshnin.

TemaTv

Lubonja: "Opozita duhet të kërkojë dëshmi nga Visho Ajazi nëse ka raportuar për trafikun e drogës"

Postuar në 30 Tetor, 2017 17:37

Fatos Lubonja i ka bërë thirrje opozitës shqiptare që të thërrasë në seancë dëgjimore ish-kreun e Shërbimit Informativ Shtetëror Visho Ajazi, për ta pyetur mbi trafikun e drogës në Shqipëri. Një një intervistë në studio e News24, Lubonja iu referua një deklarate të kryeministrit Edi Rama tri ditë më parë, sipas të cilës SHISH nuk ka sjellë në kryeministri asnjë informacion zyrtar për ndonjë grup trafikantësh që lidhen me emrin e ish-ministrit të Brendshëm, Sajmir Tahiri.

Mister vendndodhja e “Audit”, Tahiri: "Mbylleni muhabetin"

Postuar në 27 Tetor, 2017 18:01

Prova më e fortë që implikon Sajmir Tahiri në aktivitetin kriminal të Habilajve është padyshim “Audi” i famshëm që ish-ministri u shiti kushërinjve të tij, duke mos e ndryshuar pronësinë.

Makina me targë AA003GB, me të cilën Habilajt dhe ministri kanë dalë kryesisht në Itali dhe Greqi rezulton të mos jetë më në qarkullim dhe prokurorët nuk dijnë ende asgjë për vendodhjen. Mjeti mësohet se është çregjistruar në Drejtorinë e Transportit Rrugor dhe është ritarguar por prokuroria nuk e disponon ende si provë.

Procesi "Shullazi", Rektori nuk mban mend gjë. Oficeri i policisë dëshmon për "aq sa kishte dëgjuar në radio"

Postuar në 17 Tetor, 2017 11:55

Rektori i universitetit të Tiranës, Mynyr Koni ka dëshmuar procesin gjyqësor që po zhvillohet ndaj Emiljano Shullazit. Rektori që u bë sebep për ndalimin e tij, ka deklaruar se nuk e ka përmendur emrin e Shullazit në dëshminë që ka dhënë më herët. Sipas Rektorit ai është thirrur nga disa persona në një makinë të zezë dhe pasi është future brenda, i është kërkuar që të hiqte dorë nga gara për rektor. Mediat raportojnë se Emiljano Shullazi e ka pyetur nëse ka qenë ai në makinë dhe përgjigja e rektorit ka qenë:

“Ishte shumë errësirë, nuk kujtoj gjë”.

Dëshmia e një shtetasi nga Kosova pas gjobës së policisë shqiptare

Postuar në 17 Shtator, 2017 10:09

E ka pësuar keq një shtetas i Kosovës, teksa së bashku me familjen 5 anëtarëshe ishte vizitë në Shqipëri dhe puna ia deshi të kalonte në Fier. Aty, policia i ka vendosur një gjobë 200 euro dhe e kanë sorollatur për pagesën, pasi sportelet në fundjavë nuk punonin.
Si të mos mjaftonte me kaq, ai tregon gjithë fyerjet e policisë me te cilat është përballur, heqjen e patentës, daljen në komision dhe rebelimin për trajtimin poshtërues, vetëm pse nuk është shtetas i Shqipërisë.

Dëshmia e shtetasit të Kosovës pas gjobes 

Dëshmia e Comey para Senatit të SHBA: Trump më kërkoi Besnikëri

Postuar në 08 Qershor, 2017 15:31

Dëshmia e ish-kreut të Byrosë Federale të Hetimit, James Comey para Senatit amerikan(teksti i shkruar) është hedhur nga mediat online dhe qarkullon në formën e një dokumenti prej 7 faqesh. Comey, që me gjasë do të mbetet si një nga figurat më të debatuara të Byrosë, është thirrur të dëshmojë për marrëdhëniet e tij me presidentin e zgjedhur të SHBA-së, Donald Trump që mandej u bë president në detyrë të plotë.

Pages

Subscribe to RSS - deshmia