deputeti

Sulmohet barbarisht deputeti i të djathtës gjermane

Postuar në 09 Janar, 2019 10:02

Në Gjermani ka krijuar pështjellim sulmi fizik ndaj deputetit të ekstremit të djathtë Frank Magknitz.

Në një editorial të saj, gazeta konservatore Die Ëelt shpreh keqardhjen për klimën e polarizimit që implikon aktorë politikë në sulmin brutal që pësoi të hënën deputeti dhe zyrtari i krahut të djathtë të partisë Alternativa Lokale për Gjermaninë (AFD).

Krime që rrallë thuhen në parlament (Video)

Postuar në 17 Nëntor, 2018 17:01

Në parlamentin shqiptar është folur shpesh për krime apo kriminelë në nivel akuzash sa personale aq edhe politike. Një retorikë që pak ka të bëjë me mirëqënien e njerëzve  dhe “kanibalizmin” që ushtrohet mbi kafshët e imëta, mishi i të cilave përdoret për konsum të gjerë në popullatë.

 Edhe në këtë pikë mbizotëron kriteri jonjerëzor, brutaliteti për qëllime përfitimi dhe inekzistenca e agjencive shtetërore për të kontrolluar këtë pjesë të zinxhirit të sigurisë ushqimore.

Sinkronizim me Policinë, deputeti: Djali s’ka ushtruar dhunë

Postuar në 01 Tetor, 2018 12:34

Policia vijon të mbrojë familjen e deputetit socialist Rahman Rraja edhe pse e detyruar nga presioni publik u detyrua t’i arrestojë djalin. Ka një sinkronizim të plotë mes Policisë dhe bindjes së deputetit se i biri nuk ka ushtruar dhunë ndaj Xhisiela Malokut.

Deputeti socialist nuk ishte i pranishëm në mbledhjen e grupit parlamentar socialist që zhvillua me dyer të mbyllura këtë të hënë. Por i pyetur për vendimin e Gjykatës së Krujës, pas një takimi me Taulant Ballën ai ka mohuar që djali i tij të ketë dhunuar 25 vjeçaren.

Të dhj..rë, por krenarë! "Drejtësia vonon, por nuk harron"

Postuar në 30 Shtator, 2018 18:24

Arrestimi i djalit të deputetit duhet të kishte ndodhur që në muajin korrik qëkurse ai u denoncua por dhunë, por të qënit kanakar i pushtetit stepi policinë fillimisht dhe më pas prokurorinë.
Rilindja ka këmbëngulur vazhdimisht se ka një moral tjetër nga ai i qeverisë paraardhëse, por këtë moral e përgënjeshtruan shumë ndodhi duke nisur nga brekët e Shkukriut e kështu me radhë. 

Pirua i Parlamentit shqiptar

Postuar në 24 Janar, 2017 12:23

Lajmi – foto i disa ushtarëve grekë me origjinë shqiptare që bëjnë shenjën e shqiponjës, ka mbërritur deri te pragu i nuhatjes politike të deputetëve shqiptarë. Që ndonjë gazetar “patriot” që ka marrë përsipër të provojë edhe autoktoninë e reve në Shqipëri të mund të shkruajnë ndonjë fjalë qiriri për këtë ngjarje pritet, por që deputetë të Komisionit të Sigurisë të mbajnë shënim për të kërkuar zgjidhje diplomatike, kjo është diçka që nuk është shumë normale.

Ortodoksët shqiptarë në Maqedoni, deputeti Manojlovski: Maqedonasit na quajnë “Shkreti”

Postuar në 19 Janar, 2017 15:12

Bashkimi Demokratik për Integrim ka me zgjedhjet e fundit një deputet shqiptar ortodoks. Branko Manojlovski, nga Reka, aty ku ka shqiptarë të besimit Kristian në Maqedoni të cilët po zgjohen për të deklaruar identitetin e tyre. Është një nga dramat e heshtura që ka përshkruar kombin shqiptar elitat e të cilit jo rrallë kanë kushtëzuar këto shkëputje identitare. Në një intervistë për “Faktor 24”, Manojlovksi shpjegon se ka ardhur nga SHBA dhe do të dëshironte të ishte në seancën e parë konstituive të Parlamentit.

Deputeti socialist kërkon dorëheqjen e Ilir Beqajt

Postuar në 21 Nëntor, 2016 15:17

Në Shqipëri çudia më e madhe tre ditë zgjat dhe kjo më së shumti ka gjetur vend edhe në politikë. Samiti i diasporës dhe shpërthimet nacionaliste të kryeministrit, shoqëruar me salcën ndaj ministres së arsimit, Lindita Nikolla bënë që të harrohej shpejt skandali me ministrin e Shëndetësisë, Ilir Beqaj, i cili doli në një regjistrim telefonik duke shkarkuar një drejtor të Kujdesit Shëndetësor vetëm e vetëm se nuk kishte marrë pjesë në një mbledhje të Partisë Socialiste në Tropojë.

Për Ilir Metën/Me dashuri e pa qetësi, nga Eduard Ndocaj

Postuar në 19 Korrik, 2016 21:30

Një ditë më parë, kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, deklaroi në "Opinion" se nuk e njeh deputetin Eduard Ndocaj. Kjo pas pyetjes së moderatorit për një deklaratë të Ndocajt për angazhim kundër LSI-së. Ndocaj sot e ka sqaruar vetë këtë marrëdhënie me anë të një statusi në Facebook, ku flet edhe për raportime kundër Metës në ShBA.

Thotë Ndocaj:

RTSH, pacienti që i intereson politikës e që e paguajmë pa dëshirë

Postuar në 20 Prill, 2016 22:36

Radiotelevizioni Shqiptar. Padyshim një nga gërmadhat e rralla, në mos rrangallat, që vijon të financohet pa pushim për 25 vite me radhë. Pa u përshtatur, pa u transformuar, pa u reformuar, pa u bërë një adresë e besueshme për opinionin shqiptar. E kemi këtë të drejtë të flasim me këtë gjuhë, sa kohë që për të paguajmë - ose na i marrin paratë -Pa Patur fare Dëshirë.

Pages

Subscribe to RSS - deputeti