Bujar Nishani

Ish-presidenti: Jemi të gjithë në rrezik nga droga

Postuar në 01 Mars, 2018 11:58

Ish – Presidenti i Republikës, Bujar Nishani shprehet se siguria kombëtare është në rrezik nga trafiku i drogës. Përmes një postimi në rrjetet sociale, z. Nishani interpreton rastin e kapjes së 613 kg kokainë në Durrës si tregues se Shqipëria është shndërruar në trampolinë të droga e të rënda. 
Ata që e kanë studiuar me kujdes fizionominë e MAFIA-s e dinë mirë se një ngarkesë qindramilionëshe nuk lëviz kurrë pa garanci të forta me pushtet absolut për të siguruar suksesin e transaksionit.

Kompleksi i marrëveshjes së 2009-ës, si "plotfuqi" e opozitës për të folur për tradhëti me detin

Postuar në 10 Shkurt, 2018 13:20

 Tashmë është e qartë se Partia Demokratike po kërkon të bëjë kauzë te marrëveshja e re detare me Greqinë. Në parantezë duhet thënë se kryetari I saj, Lulzim Basha nuk është prononcuar për këtë çështje, ku si protagonist ka dalë ish-kryeministri Sali Berisha e së fundmi ish-presidenti Bujar Nishani.

“Në Shqipëri ka Mafie dhe ajo qarkullon më shumë para se buxheti i shtetit

Postuar në 09 Tetor, 2017 08:21

Ish-presidenti i Republikës, Bujar Nishani, ka komentuar në profilin e tij në Facebook ngjarjen e Elbasanit e cila po synohet të mbulohet dhe të tjetërsohet përgjegjësia e autorëve të vërtetë. Nishani thotë se në Shqipëri ka Mafie, krimi është organizuar deri në këtë pikë, pohim ky që sipas disa të tjerëve nuk qëndron.

Përputhje inteligjence mes Nishanit dhe Metës. Mbledhin Këshillin e Sigurisë për kërkim personi

Postuar në 27 Janar, 2017 11:50

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, ka sqaruar sot përmes një deklarate për shtyp arsyet pse do të mbledhë Këshillin e Sigurisë Kombëtare, kërkuar nga ai që në deklaratë cilësohet si Shkëlqesia e Tij, z. Ilir Meta:

Vëzhgim: Presidenti në një takim vëllazëror me drejtuesit e Lëvizjes "Vetëvendosja!

Postuar në 25 Janar, 2017 20:23

Vëllazëror. Ky është termi që përcjell presidenca shqiptare për takimin mes Prresidentit Bujar Nishani dhe Albin Kurtit dhe Visar Ymerit. Të dy, sidomos Kurti, aktivistë të së majtës që huazon elemente të komunizmitt, ndërkohë që Nishani është kampion dekoratash që promovojnë identitetin e tij si antikomunist. 

http://president.al/?p=38685

Nishani: Shteti po heton jetën time private, s’kam besim te drejtësia

Postuar në 16 Shtator, 2015 23:04

Dukshëm i dobësuar dhe i shqetësuar për situatën në të cilën ndodhet,  Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka dalë me një deklaratë suprizë në emisionin “Opinion” ku ka deklaruar se individë brenda institucioneve shtetërore janë angazhuar për të hetuar jetën e tij private. “

Subscribe to RSS - Bujar Nishani