21 janari

Dy qëndrimet e drejtuesve socialistë: 8 dhjetori dhe 21 janari I harruar po nga këta

Postuar në 09 Dhjetor, 2015 17:21

Përfaqësues të mazhorancës dhe një sërë çirakësh të njohur në media, kanë dy ditë që flasin për dhunë, vandalizëm, huliganizëm dhe akte dhune të papranueshme, duke iu referuar me dramacitet protestës së 8 dhjetorit. Protestë ku nuk ndodhi asgjë. Por u paralajmërua shumëçka. Dhe kjo ndoshta përbën problem. Sot tema e protestës dhe qëndrimi etik i mazhorancës ndaj dhunës është bërë prezent edhe gjatë diskutimeve në Komisionin e Shëndetësisë, ku deputetja socialiste Klodiana Spahiu ka ndërhyrë pikërisht me komente të ngjashme.

E-maili Soros-Clinton/Shvarc Shiling, negociatori mes Berishës e Ramës pas 21 janarit

Postuar në 07 Tetor, 2015 00:22

Një ditë më parë u publikua lajmi se George Soros i kishte dërguar një email sekretares amerikane të Shtetit, Hillari Clinton përmes të cilit kërkonte caktimin e një ndërmjetësi për zgjidhjen e përplasjes mes qeverisë dhe opozitës shqiptare më 21 janar 2011. Lajmi u bë i ditur nga një shkrim në “Washington Post”, ku flitej edhe se Soros kishte propozuar tre emra si ndërmjetës. Sot, portali “Droni.al” jep një version, referuar burimeve të veta.

Emaili drejtuar Hillari Klintonit për 21 janarin shqiptar, proteston Soros: Gjitha sa thuhen për mua, nuk janë të pavërteta!

Postuar në 06 Tetor, 2015 14:40

21 Janari- Soros, një nga njerëzit që kërkoi ndërhyrjen e qeverisë amerikane

Postuar në 06 Tetor, 2015 01:42

“Washington Post” publikon sot një shkrim që flet për çështjen e e-maileve të Hillari Clinton, çështje e cila po interferon në garën presidenciale amerikane. Një nga mesazhet është edhe ai qe financieri George Sorros i dërgon sekretares amerikane të Shtetit për situatën e ndezur në Shqipëri. Për aq sa na intereson, vlen të thuhet se Sorros kërkon ndërhyrjen energjike të ShBA-së, “vëmendjen urgjente nga nivelet më të larta të qeverisë amerikane”. Dhe në fakt ndërhyrja siç u pa nuk mungoi, sikurse apeli për të ulur palët në diskutime.

Pages

Subscribe to RSS - 21 janari