E ardhmja e Shqipërisë në variantin LSI(Video)

Postuar në 06 Maj, 2016 21:47

LSI-ja mbajti këtë të premte konventën zgjedhore të gjimnazeve, duke shtrirë veprimtarinë e vet politike dhe në shkollat e mesme - një bazë e mirë kjo që në të ardhmen të depërtojë edhe në tetëvjeçare apo shkollat fillore. Nuk është e vështirë për një parti me eksperincë të vërë në dispozicion një dekor, një podium dhe të lërë brezin e ri të flasë për të ardhmen, rininë, Shqipërinë dhe udhëheqjen  që e inspiron.

LSI-ja është e vetmja parti që madje në parlament ka një deputete gjimnaziste dhe aspiron që ta rrisë numrin e adoleshentëve në parlament sipas premtimit që bëri kryetari Ilir Meta.

Videoja më poshtë me fjalimet e disa gjimanistëve të LRI-së jep vetëm një shije të brezit të ri që po hyn në politikë nga dera e LSI-së. 

P.S: Jo se në partitë e tjera ka prurje më cilësore, me përjashtim të kriterit të moshës 

KONVENTA E LRI by trelosjermatis

Comments

Submitted by ISL (not verified) on

O Zot, duku ne je kund e ktheji keta majmune ne dicka tjeter.
NE TE KUNDERTEN DO FUTEM EDHE UNE NE LSI E DO KANDIDOJ PER KRYETAR

Submitted by ABCDE . . . . .... (not verified) on

Zoti ISL, nuk besoj se je rrace hajduti.
Ne rast se je rrace hajduti, atehere futu ne LSI, se mund te behesh edhe KRYETAR.
Ama, kushti eshte te jeshe hajdut e rrace hajduti.
Pa qene hajdut, bile te jeshe i certifikuar, nuk pranohesh ne LSI.
LSI, duke filluar nga i pari, jane parti precipitat hajdutesh, te standartizuar e certifikuar nga KE, USA etj, etj.

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.