vrasja

Trump: SHBA bëri drejtësi. Al Baghdadi hodhi veten në erë

Postuar në 27 Tetor, 2019 15:30

Presidenti i SHBA-së Donald Trump ka njoftuar sot vdekjen e kreut të Kalifatit Islamik, Abu Bakr Al Baghdati, i konsideruar si njeriu kryesor i terrorizmit në botë.

Përmes një konfeence për shtyp, Trump ka uzurpuar shoun e këtij akti, duke dhënë hollësi të aksionit që solli vdekjen e Al Baghdadit.

SHBA bëri drejtësi

tha Trump, duke shtuar më poshtë se në fakt vetëm drejtësi nuk ka patur.

Princi saudit i Kurorës: Pranoj përgjegjësinë time për vrasjen e Khashoggit, por nuk dija gjë

Postuar në 26 Shtator, 2019 12:55

Princi i Kurorës në Arabinë Saudite, Mohammed bin Salman ka pranuar se vrasja e gazetarit Jamal Khashoggi ka ndodhur nën hundën e tij.  Ai e ka pranuar këtë fakt bashkë me përgjegjësinë që rrjedh prej saj në një dokumentar të realizuar nga rrjeti PBS,

Ndodhi nën hundën time. Marr të gjithë përgjegjësinë, sepse ndodhi para syve të mi, por pa dijeninë time

citohet princi në fjalë.

Publikohen audiot e bisedave të vrasësve të gazetarit Khashoggi

Postuar në 10 Shtator, 2019 03:24

Gazeta turke Daily Sabah ka publikuar transkripte të bisedës mes anëtarëve të skuadrës saudite që ekzekutoi gazetarin Jamal al Khashoggi  dhe të bisedës mes këtij të fundit dhe ekzekutorëve pak përpara se të vdiste. Gazeta shkruan se audiot e regjistruara janë siguruar nga shërbimi sekret turk – MIT – dhe mandej janë shpërndarë me autoritetet turke që kanë kryer hetimet.

Akuza e Serbisë: Florim Ejupi, autor i vrasjes së Oliver Ivanoviçit. Është pjesëtar i CIA-s

Postuar në 05 Korrik, 2019 17:44

Mediat serbe po qarkullojnë një emër si të dyshuar kryesor për vrasjen e Oliver Ivanoviçit, politkanit serb të Kosovës. Gazeta “Novosti” flet për një person të quajtur Florim Ejupi si i dyshuar kryesor për të cilin pretendon se ka marrë informacione nga gjykatësi suedez Christer Karphammar, drejtues i hetimeve për sulmet me bombë në Podujevë në vitin 2001.

OKB gjen prova që lidhin princin saudit me vrasjen e Khashoggi-t

Postuar në 19 Qershor, 2019 13:22

Një eksperte e OKB-së ka arritur në përfundimin se ka "prova të besueshme" që kërkojnë hetime të mëtejshme lidhur me përgjegjësinë e princit të kurorës saudite, Mohammed bin Salman, dhe zyrtarëve të tjerë të lartë në vrasjen makabre të gazetarit Jamal Khashoggi.

27 vjet më pas/Fije që lidhin vdekjen e Falcones me Gladio: Cosa Nostra vetëm shtypi butonin

Postuar në 19 Maj, 2019 17:17

27 vjet pas vrasjes së gjykatësit Giovanni Falcone, të dhëna të reja kanë dalë në sipërfaqe të cilat vënë në dukje një vrasje me sfond politiko-mafioz, në ndryshim nga ideja e krijuar deri më sot për një atentat që kishte të bënte kryesisht me hakmarrjen e Cosa Nostras dhe konkretisht klanit korleonez që drejtonte asokohe. Në një dokumentar 2.35 orë të gjatë, gazetari Andrea Purgatori ka sjellë intervista dhe dëshmi, ka bërë një sintezë të plotë të asaj që ndodhi më 23 maj 1992, ku makina e Falcones u hodh në erë në autostradën A29 në afërsi të Capaci në Siçili.

A mund të vonohesh 20 minuta në Laç? Po, e bën policia e Sandër Lleshajt

Postuar në 29 Prill, 2019 11:56

“Shqiptarja.com”, gazeta e Carlo Bollinos, raporton sot mbi ngjarjen e djeshme në Laç ku gjetën vdekjen dy persona. Shkruan ndër të tjera gazeta:

Fol për paratë dhe vilat meqë "je" opozitë znj. Kryemadhi!

Postuar në 26 Prill, 2019 15:25

Sot disa media, kryesisht pranë kryeministrit, kanë qarkulluar një “lajm” sipas të cilit kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka kërcënuar me jetë kryeministrin Edi Rama:

Apeli i mediave të pushtetit: Shkoni në protestë! Saliu nuk do vrasë

Postuar në 15 Mars, 2019 21:24

Në dy protestat e para të opozitës së drejtuar nga Partia Demokratike, mediat pranë pushtetit u lutën, parathanë dhe yshtën, a panë filxhanin se Sali Berisha do të kërkonte një kufomë. Pra se protestat do të kishin një të vrarë aksidental apo jo, pas të cilit do të qëndronte dora e Berishës që supozohet se vetëm kështu vepron. Përgatitën opinionin me këtë ide. 

Protestat u bënë, asnjë i vrarë nuk u pa.

"Babi po largohem. Të dua, vazhdo të më godasësh"

Postuar në 04 Janar, 2019 13:24

Vrasja e 29 vjeçares Anxhelina Petro që tronditi opinionin publik Greqi ishte epilogu i një marrëdhënie të komplikuar që ajo kishte me babain e saj 52 vjeçar.

Çnjerëzore dhe thellësisht tragjike momentet e fundit kur ajo u godit të paktën 7 herë me levë hekuri në kokë, duke i thënë të atit të saj se po ikte nga kjo jetë edhe me dashurinë për të. “Babi po largohem. Të dua, vazhdo të më godasesh”, ishin fjalët e fundit që ajo i tha të atit.

Pages

Subscribe to RSS - vrasja