varrimi

Z. Kryeministër, na qeras me një status në Twitter!

Postuar në 08 Nëntor, 2018 15:34

Edi Rama ja ka dalë që të krijojë edhe një problem tjetër në raportet greko shqiptare, raporte të cilat tanimë nuk kufizohen mes dy qeverive, por janë raporte kufijsh etnikë.

Bashkia Dropull, ceremoni zyrtare për varrimin e Katsifas: Një këngëtar epirot, pjesë e saj

Postuar në 07 Nëntor, 2018 14:30

Bashkia e Dropullit ka vendosur të paguajë shpenzimet e varrimit për Konstandinos Katsifas, i vrarë më 28 tetor në Bularat të Gjirokastrës.

Mediat referojnë një deklaratë të nënkryetarit të Bashkisë, Mihal Mano, që ka thënë se

Facebook i kërkon falje familjes së Toto Riina-s (Foto)

Postuar në 23 Nëntor, 2017 09:24

Facebook i kërkoi falje familjes së bosit mafioz Toto Riina, pasi kishte fshirë disa mesazhe ngushëllimi për vdekjen e kreut të Cosa Nostra, e nxitur nga shqetësimet e disa përdoruesve të mediave sociale.Siç shkruhet në versionin elektronik të gazetës La Repubblica, një zëdhënës i Facebook tha agjencisë së lajmeve Associated Press se "mesazhet ishin fshirë gabimisht" dhe se u rishfaqën pas ndërhyrjes.

Lotët e Erdogan për mikun e vrarë në grushtin e shtetit! (foto, video)

Postuar në 18 Korrik, 2016 09:22

Rexhep Tajip Erdogan nuk i mbajti lotët në funeralin e mikut të tij, Erol Ollçak, i cili u vra së bashku me djalin e tij gjatë tentativës për grusht shteti. Kreu i shtetit turk, i cili konsiderohet i përmbajtur në shfaqjet publike dhe nuk ka treguar se mund të humbasë kontrollin e ndjenjave të tij  shpërtheu në lot, teksa mbajti fjalimin në një xhami në anën aziatike të Stambollit.

Subscribe to RSS - varrimi