mitrovice

Vritet Oliver Ivanoviç, blindohet Mitrovica e Veriut

Postuar në 16 Janar, 2018 10:26

Lideri i iniciativës qytetare "Liria, Demokracia, Drejtësia" SDP në Kosovë, Oliver Ivanoviç u vra me armë zjarri mëngjesin e së martës në Mitrovicë. Rrethanat e kësaj ngjarje janë ende të paqarta, por ajo që raportojnë mediat serbe është se Ivanoviç u godit me gjashtë plumba në gjoks dhe u transferua në një spital në Kosovska Mitrovica në gjendje të rëndë.

Prishet muri i Mitrovicës

Postuar në 05 Shkurt, 2017 14:09

Muri në veri të qytetit është prishur sot duke i dhënë fund një ndarjeje artificiale. Prishja e murit u bë pas marrëveshjes mes Serbisë dhe Kosovës.

Treni i kthyer mbrapsht, Serbia e cilëson çështje të sigurisë kombëtare

Postuar në 15 Janar, 2017 12:00

Pas incidentit me trenin e ndaluar në Rashkë, presidenti serb, Tomislav Nikoliç, ka mbledhur Këshillin e Sigurisë Kombëtare në ndërtesën e ushtrisë. 

Mbledhja urgjente është thirrur pas situatës së krijuar me trenin “Kosova është Serbi”, një linjë direkte nga Beogradi në Mitrovicë që Serbia synonte ta promovonte”, raporton “Koha Ditore”. 

Subscribe to RSS - mitrovice