katarsis

LSI nis "katarsis" nga PS

Postuar në 18 Mars, 2017 11:21

Debatin mes dy partive kryesore të kualicionit qeverisës e ka vijuar edhe deputetja e qarkut të Lezhës e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi. Teksa ishin në një takim me gjimnazistë të Lezhës së bashku me zv/ministren e arsmit Nora Malaj, ajo tha se miratimi i ligjit për arsimin e lartë ishte një kompromis politik i gabuar i forcës politike që ajo përfaqson, duke shtuar se gjithçka ndodhi për hir të kualicionit.

Opozita e ardhur nga jashtë, Alibeaj flamurtar i katarsisit

Postuar në 24 Shkurt, 2016 12:47

Partia Demokratike që sot përfaqëson opozitën e vendit denoncoi nga foltorja e selisë sistemin e drejtësisë, duke i faturuar Edi Ramës përgjegjësinë e vendimit të Gjykatës për të ndryshuar masën e sigurisë ndaj administratorit socialist të Kaçinarit, i arrestuar për trafik lëndësh narkotike.
Ish-ministri i Drejtësisë, Enkelejd Alibeaj tha shprehimisht: "Gjykata e Edi Ramës lë të lirë trafikantin që kapet me gjysëm tonë drogë, sepse ky gërhet natën. Sepse Edi Rama e do të lirë trafikantin e tij, e do në shërbim, për delegatët e kongresit e për votat e zgjedhjeve që po afrojnë".

Shënim: Ministrat e baltës

Postuar në 14 Tetor, 2015 22:23

Dy ministra të qeverisë dolën këtë të mërkurë në konferencë për shtyp për të sqaruar pozicionin e tyre mbi akuza që i implikojnë për favorizime në tendera dhe shpërdorim të detyrës. Të dy ministra të paralelit rozë të koalicionit, thënë ndryshe të emëruar nga Partia Socialiste dhe kryetari Edi Rama.

Subscribe to RSS - katarsis