gafa

Kryeministri pakistanez mendon se Gjermania dhe Japonia kanë kufi të përbashkët

Postuar në 23 Prill, 2019 16:51

Ka edhe dynjaja Elisa Spiropalin apo Gent Cakajn e vet. Mediat raportojnë një fjalë të kryeministrit pakistanez Imran Khan, që drejton një vend me më shumë se 200 milionë banorë të shprehet se Gjermania dhe Japonia kanë një kufi të përbashkët. Khan ishte duke folur në një konferencë të përbashkët për shtyp me presidentin Iranian, Hassan Rouhani kur solli si shembull Gjermaninë dhe Japoninë për bashkëpunimin industrial në kufijtë respektivë.

Salvini pranon gafën (Video)

Postuar në 10 Tetor, 2018 15:51

I është kthyer në boomerang ministrit të Brendshëm të Italisë, Mateo Salvini publikimi i një video ku një banor i qytezës Riace shfaqet i indinjuar kundër politikave miqësore të kryebashkiakut Mimo Lucano ndaj emigrantëve.

Postimi i videos nga Salvini u bë disa orë pas një proteste solidariteti të qyetatrëve ndaj kryebashkiakut i mbajtur në arrest shtëpie për strehimin e disa emigrantëve të paligjshëm.

Gafa: Bushati kërkon të mbledhë bashkë ambasadorët arabë dhe Izraelin për të vënë rregull

Postuar në 22 Shtator, 2015 10:03

Fakti që ministri i Jashtëm nuk e përgënjeshtroi pohimin e paraardhësit të tij Bumçi, nënkupton që ngjarja është e vërtetë. Ministria e Jashtme e Shqipërisë është autore e një gare diplomatike të ndodhur pak ditë më parë. Sipas Bumçit në komisionin e Jashtëm , “një skandal ka ndodhur në Ministrinë e Jashtme. Për t’i komunikuar qëndrimin tonë, janë thirrur në takim, në të njëjtën kohë dhe bashkërisht ambasadorët e vendeve arabe dhe ambasadori i Izraelit. Kjo është të mos njohësh ABC-në e diplomacisë që të thirren në takim të përbashkët Izraeli dhe Palestina.

Subscribe to RSS - gafa