Cover

Ndoshta zbulohet se nga e morën modelin e vanitetit "artistët" e pas '90-ës

Postuar në 08 Tetor, 2017 14:11

Kemi parë të gjithë  se spektakli i “artistëve”  të skenës shqiptare të pas ’90-ës, bashkon dy aspekte: artin si produkt(varet si e sheh secili do thoshte një alibi tipike e këtyre kohëve) me performimin. Sigurisht që kjo e dyta ka anën dramatike, kur sheh sesa mund dhe energji harxhojnë artistët për t’u zhveshur apo dukur siç duhet. Të veçantë, të menduar, në qendër të çdo gjëje, një vanitet që lufton komplekset dhe tradhëton modelin e vetëm që qarkullon në dejet e këtij arti e që është: Arti jam unë, më shih në televizor.

Idris Elba arriti atë që asnjë mashkull tjeter nuk mundi më parë (FOTO)

Postuar në 05 Gusht, 2015 14:03

Aktori Idris Elba, ka arritur atë që asnjë nga kolegët e tij nuk ka mundur më parë.

 

Për të parën here, në kopertinën e revistës amerikane MAXIM, shfaqet një mashkull i vetëm. Idris Elba ka qenë i privilegjuari,që realizoi këtë set fotografik, dhe më pas e pamë në kopertinën e MAXIM. Natyrisht, edhe fansat nuk i kursyen urimet për të./E.B

Subscribe to RSS - Cover