Një ditë para funeralit, si u prit mbërritja e trupit të Kacifas në Bularat (Video)

Postuar në 07 Nëntor, 2018 17:05

Në një klimë ankthi dhe zie mbërriti në Bularat trupi i pajetë i Konstandin Kacifës, i vrarë në 28 tetor nga forcat RENEA-s në dalje të fshatit, pasi më herët kishte qëlluar me armë në qendër të fshatit.  

Mediat greke janë zhvendosur të gjitha Bularat për të përcjellë funeralin e 35-vjeçarit, ku pritet të ketë pjesëmarrje edhe të njerzëzve të ardhur nga Greqia.

Trupi i 35-vjeçar ishte i mbështjellë me flamurin grek ndërsa në kokë i ishte vendosur një kapele ushtarake. Nënkryetari i Bashkisë së Dropullit tha për mediat se pushteti lokal mbajti 1 minutë heshtje dhe vendosi të marrë përsipër mbulimin e të gjitha shpenzimeve të varrimit.

Babai i 35 vjeçarit akuzoi autoritet shqiptare për vonesën në dorëzimin e trupit të të birit dhe operacionin “komando" në shtëpinë e tij, ku tha se i kishin vënë armën në gjoks.

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.