zyra ovale

Zbardhet letra e Obamës për Trump

Postuar në 03 Shtator, 2017 17:31

Barak Obama kaloi momentet e fundit në Zyrën Ovale të Shtëpisë së Bardhë, duke shkruajtur një letër për pasardhësin e tij, Donald Trump. "Për Presidentin", shkruante dosja, që Trump gjeti në zyrë disa minuta pas betimit janarin e kaluar.
Muaj më vonë CNN siguroi përmbajtjen e kësaj letre, e cila është komunikimi i fundit mes Presidentit të 44 dhe 45 të SHBA-ve.

Subscribe to RSS - zyra ovale