Nasip Naco

Disa pyetje mbi projektligjin kriminal për prishjen e Teatrit Kombëtar

Postuar në 05 Korrik, 2018 12:35

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, ish-ministër i Drejtësisë, Nasip Naço, ka folur sot në seancën plenare në Parlasment për projektligjin për prishjen e godinës së Teatrit Kombëtar. Në fjalën e tij, Naço i është përmbajtur kritikës juridike të projektit që I hap rrugë tjetërsimit në një zonë ku po shuhet memoria e një qyteti.

Më poshtë pyetjet e Naços:

Nasip Naço kërkoi aktivizimin e impulsive të reja malore dhe fushore në qeveri. Lobi kodrinor në LSI pritet të dalë me një deklaratë proteste

Postuar në 06 Tetor, 2015 22:32
Subscribe to RSS - Nasip Naco