morgu

Instituti i Mjekësisë Ligjore jep deklaratë mbi fotot e shpërndara nga Morgu i Tiranës

Postuar në 20 Nëntor, 2020 22:41

Pas fotove që qarkulluan në rrjetet sociale gjatë orëve të fundit, ka reaguar Instituti i Mjekësisë Ligjore. Në deklaratën për media, IML shpreh keqardhjen për publikimin e këtyre fotove dhe pranon se shpesh e ka të pamundur të sistemojë kufomat. Në fotot e publikuara në rrjetet sociale duken trupa të personave që kanë ndërruar jetë të vendosur në dysheme. Sipas IML-së, kjo ndodh për shkak të numrit të lartë të fataliteteve.

Një foshnje në dyert e morgut(foto+18)

Postuar në 20 Nëntor, 2015 03:45

Në disa media po qarkullon kjo foto e një foshnjeje 1 muajshe, që është gjetur e vdekur dje në mbrëmje në Unazën e Re. Fotoja në fakt është bërë në QSUT dhe është lënë në disa karrige për 2 orë, përpara se të merrej nga punonjësit e morgut. Ka qenë një qytetar që ka raportuar ngjarjen dhe ka shkrepur fotot. Nuk ka një sqarim nga Ministria e Shëndetësisë, por në vetvete ky është një skandal që i shtohet aktit të braktisjes së një foshnjeje.

Subscribe to RSS - morgu