mbytja

Mbytjet “gjunjëzojnë” ministrin Klosi: Nuk funksionon roja bregdetare

Postuar në 09 Korrik, 2018 15:01

Mbytjet e qytetarëve në plazhet tona, ka “gjunjëzuar” ministrin e  Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, i cili nga foltorja e Parlamentit ka deklaruar se çdo humbje njerëzore i bën ata kokëulur. Për zgjidhje, ministri Klosi sheh vendosjen e rojeve bregdetare, pasi  bizneset sipas tij janë të detyruara me ligj  ta mundësojnë një shërbim të tillë.

Presidenti rus hedh poshtë spekullimet për mbytjen nga "jashtë" të nëndetëses "Kursk"

Postuar në 12 Mars, 2018 10:19

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka deklaruar se nëndetësja bërthamore “Kursk” u mbyt për shkak të një shpërthimi të brendshëm në zonën e silureve. Duke folur në kuadër të filmit “Putin”, presidenti rus ka rrëzuar kështu spekullimet se “Kursk”, mbytur më 12 gusht të vitit 2000, u godit nga mjete të huaja nënujëse, si nëndetësja amerikane “Memphis”, version që ka qarkulluar për disa kohë në media të ndryshme.

Subscribe to RSS - mbytja