gent cakaj

Jo vetëm në twitter/Cakaj thirri mbledhje me drejtorët e Ministrisë së Jashtme që në datën 31 dhjetor

Postuar në 12 Janar, 2019 16:19

Nxitimi i Gent Cakajt për ta shpallur veten ministër të Jashtëm në profilet e veta në rrjetet sociale, nuk është një akt i izoluar. Burimet bëjnë të ditur se Cakaj ka kërkuar takim me drejtorë të ndryshëm në Ministrinë e Jashtmë që në datën 31 dhjetor, pra tri ditë pas Asamblesë së Partisë Socialiste ku ai u shpall ministër nga kryeministri Edi Rama.

Shkëlqesisë së tij (Krye)Kadri: Shteti nuk je Ti! Ku është CV-ja e ministrit tënd të ri?

Postuar në 10 Janar, 2019 19:07

Kryeministri Edi Rama ka organizuar sot një pritje të trupit diplomatik të akredituar në Shqipëri. Ndër të tjera në fjalën e tij kryeministri tha: 

Katandisja e eminencës gri. Stis debatin "kosovar-shqiptar"

Postuar në 10 Janar, 2019 14:41

Bato Haxhiu, mentori dhe tutori i Gent Cakajt, ka dalë hapur duke iu drejtuar presidentit të Republikës së Shqipërisë se me mosdekretimin si ministër të Jashtëm Ilir Meta po provokon një ndarje të thellë institucionale mes Kosovës dhe Shqipërisë. Në një parashtrim ku bie në sy toni prej lektori për Kushtetutën e Shqipërisë, apo impostimi me kredencialet e një përfaqësuesi pankosovar, Haxhiu i drejtohet disi miqësisht Metës:

Presidenti: Gent Cakaj si zv. ministër i Jashtëm refuzoi për 7 muaj aplikimin për certifikatë sigurie

Postuar në 10 Janar, 2019 13:23

Është e pritshme që pas vendimit për refuzim nga Presidneti për Gent Cakajn, mediat pranë pushtetit dhe vetë pushteti të lëshohen në logorenë e rastit “Lleshaj”. Sa më personal që bëhen zgjedhjet e z. Rama, aq më absurd beteja për mbrojtjen e tyre.

Presidenti refuzon Gent Cakajn për ministër të Jashtëm

Postuar në 10 Janar, 2019 12:58

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka refuzuar propozimin e kryeministri Edi Rama për emërimin në detyrën e ministrit të Jashtëm të Gent Cakajt.

Sprova e parë e ministrit të ri të Jashtëm, në mesin e janarit

Postuar në 08 Janar, 2019 14:03

Shqipëria hyn këtë vit në një etapë të rëndësishme për integrimin europian. Në qershor të këtij viti është premtuar çelja e negociatave për anëtarësim nëse vendi do të plotësojë disa kushte dhe do të sigurojë besimin e vendeve anëtare. Në këtë kuadër, sot Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, u ka drejtuar një letër Presidentit të Dhomës së Deputetëve të Rumanisë, Nicolae Liviu Dragnea dhe Presidentit të Senatit të këtij vendi, Calin Popescu Tariceanu përmes së cilës kërkon mbështetjen e këtij vendi që merr presidencën e Këshillit të Bashkimit Europian.

Subscribe to RSS - gent cakaj