erjon brace

Maska me detyrim në rrugë, një masë që po imponohet por nuk arsyetohet dot

Postuar në 15 Tetor, 2020 11:15

Zv.kryeministri Erjon Braçe ka postuar një status në rrjetet sociale përmes të cilit mbron me nerv shtetari – siç duket – vendimin e fundit për mbajtjen e detyrueshme të maskës. Ai i bën apel qytetarëve që të mos dëgjojnë mediat dhe politikanët sepse ata gënjejnë dhe janë maskarenje me vila.

Brace sugjeron që heroi ynë të jetë mjeku i familjes, infermieri etj..

Biznesi akuzë zv. Kryeministrit: Po ngre frymë urrejtjeje sociale

Postuar në 29 Prill, 2020 17:57

21 shoqata të biznesit kanë dalë sot me një deklaratë përmes së cilës akuzojnë zv.kryeministrin Erjon Braçe se po i fryn konfliktit social. Në deklaratë i kujtohet z. Braçe se sipërmarrja private është punëdhënësi kryesor në vend dhe se problemet e ndryshme që ka biznesi në raport me të punësuarit vjen edhe pse shteti apo zyrtarë të tij aplikojnë standarde të dyfishta. Më poshtë deklarata: 

"Promemoria" e lugës bosh

Postuar në 01 Prill, 2020 14:57

Zv. kryeministri Erjon Braçe paralajmëron sot biznesin e madh që të mos largojë njerëzit nga puna sepse sipas tij Kodi i Punës mbron këta të fundit. Përmes një postimi në Facebook, Braçe citon ndër të tjera:

Kodi i punës është i tillë:

Unë jam në punë, por nuk kam firmosur kontratë pune, pagën e tërheq në bankë. Pra, Unë jam në punë dhe kam firmosur kontratë pune pa afat. Pronari mund të më largojë nga puna, sepse nuk ka para (Neni 144, Pika 3) por duhet:

Foto/Modeli elektoral "me ne fitojnë të gjithë"

Postuar në 01 Korrik, 2019 13:41

Dikush ta sqarojë zv.kryeministrin: 10 mijë bëjnë atë që s'ta pret mendja...

Postuar në 13 Prill, 2019 22:11

Protesta e sotme ka bilanc real. Atë nuk e neglizhon dot askush. Bilanci i saj është se e ka ekspozuar më fort se më parë anormalitetin dhe humbjen e qetësisë së pushtetit. Pas saj mazhoranca nisi avazin: foli Taulant Balla me interpretimet e zakonshme. Më pas edhe zv. Kryeministri Erjon Braçe, i cili ndër të tjera thotë:

Cenimi i sigurisë publike nga 2000, 3000, 5000, ja dhe 10000 njerëz të dhunshëm, nuk i bën asgjë një shumice politike, zero...

ATA dhe NE - shpjegimi keqdashës dhe përçarës i krizës

Postuar në 16 Mars, 2019 21:59

Brenda krizës së sotme politike dhe institucionale në Shqipëri, po nxjerr krye më fort se më parë ajo që mund të quhet kriza e gjykimit publik dhe vlerësimit objektiv të saj. Nëse në radhët e opozitës ka një larmi qëndrimesh, qofshin këto edhe kaotike, kjo më së paku dëshmon për dinamikë interesash, mungesë disipline, pakënaqësi, etj., por së paku diçka po lëviz. Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi po prekin disa ekuilibra.

Ca pyetje për shokun zv.Kryeministër(1. Ridvan Bode duhet të ketë frikë nga SPAK...?)

Postuar në 18 Shkurt, 2019 16:20

Zv.kryeministri Erjon Braçe ka analizuar sot sipas mënyrës së vet arsyen se përse Partia Demokratike vendosi djegien e mandateve. Shkruan z. Braçe, i cituar gjerësisht nga mediat e pushetit:

As SPAK e as BKH, as Gjykatës Kushtetuese, as Gjykatës së Lartë, të gjitha në punë shumë shpejt.

Arsye e fortë apo jo?! Vetëdjegia buron nga deshpërimi i madh!

Arsyeja është #ReformaPerpara pa pyetur për bllokimin me tym e flakë, hekur e beton, votë e bojkot prej tyre

Rilindjen e kërcënojnë por nuk bëzan

Postuar në 18 Tetor, 2018 15:10

Kryetari i Komisionit Parlamentar të Ekonomisë, Erjon Braçe ankohej dje në rrjetet e sociale se e kërcënojnë nga burgu për shkaqe të ndryshimeve ligjore me bixhozin. Sot këtë ankesë e ka përsëritur kryeministri Edi Rama që tha në Parlament:

Jam shumë i keqardhur që një pjesë e deputetëve, dhe posaçërisht deputetët e Komisionit të Financave dhe të Ekonomisë, janë kthyer në një shënjestër të e një sulmi vulgar, të orkestruar nga burgu 313

Dakord për penalizimin e shpifjes, por ku të marrim Informacion?

Postuar në 14 Tetor, 2018 19:25

Kryeministri Edi Rama ka shpallur së fundmi nismën e tij ligjore kundër shpifjes. Dhe duhet thënë se e ka marrë me yrysh të madh kësaj radhe. Kryeministri Rama është në të drejtën e tij të luftojë atë që e quan njollosje të padrejtë të qeverisë së tij, ndërkohë që vërejtja e parë që i është bërë lidhet me mungesën e informacionit për çështje me interes publik. Ky është një detyrim ligjor të cilin z. Rama e promovoi qëkurse erdhi në pushtet. Të kërkosh të kriminalizosh shpifjen duhet më së pari që të krijosh kushtet për transparencë sipas ligjit.

"Investimi i Samir Manes në Palasë, nuk mund të quhet strategjik"

Postuar në 15 Nëntor, 2017 21:53

Kryetari i Komisionit Parlamentar të Ekonomisë, Erjon Braçe, ka deklaruar gjatë një interviste për emisionin “Koaludim” në InTV se investimi në Palasë nuk mund të quhet strategjik. Fjala është për Green Coast, të ashtuquajturin fshat turistik që ndërtohet nga Samir Mane dhe në kuadër të ligjit për investimet strategjike përfiton lehtësi të konsiderueshme.

Pages

Subscribe to RSS - erjon brace