dea

“Struktura të shtetit nën influencën e krimit”

Postuar në 24 Mars, 2018 21:23

Njeriu më i kërkuar në Shqipëri nuk dihet se ku është ndonëse për kapjen e tij janë angazhuar edhe autoritetet amerikane. Është fjala për Kelmend Balilin, ish-zyrtari i Transporteve i shpallur në kërkim si kreu i një rrjeti ndërkombëtar të trafikut të drogës. Dikur, Sajmir Tahiri kishte deklaruar se policia ishte afër arrestimit, por gjithçka mesa duket ishte për konsum politik. Edhe ministri aktual, Fatmir Xhafaj tha në një intevistë për Zërin e Amerikës se vendodhja e tij nuk është zbuluar.

Lojërat e errëta të Tiranës zyrtare/Pse Donald Lu bën PR e Edi Ramës dhe pse urdhërat e Erdogan zbatohen në Shqipëri?

Postuar në 02 Nëntor, 2016 23:13

Presidenti bëri me dije sot se do të mbledhë Këshillin e Sigurisë Kombëtare për çështjen e kanabisit. Është padyshim një goditje e fortë për qeverinë e cila e ka futur veten në një luftë reale me mediat dhe opozitën për këtë çështje dhe në një luftë gjysmake me trafikantët. 3 tonë të kapura vetëm sot flasin se diçka po goditet në këtë drejtim, por ama edhe se deri më sot kultivimi ka lulëzuar i qetë nën hundën e një policie që flitet se është prekur edhe nga konflikte të brendshme.

Subscribe to RSS - dea