Ministrja e Mbrojtjes: 7 të vdekur nga tërmeti. Dy goditje kryesore sizmike dhe 100 goditje dytësore

Postuar në 26 Nëntor, 2019 09:52

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka dalë këto momente në një deklaratë për mediat për të informuar publikun për goditjen sizmike të mëngjesit të sotshëm. Xhaçka ka konfirmuar se ka patur 7 jete të humbura dhe dy goditje kryesore si dhe 100 goditje dytësore. Ministrja ka kërkuar solidaritet dhe ka theksuar se qeveria dhe strukturat e mbojtjes civile janë në terren. Më poshtë video:

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.